Podstawka chłodząca do Dell Studio 1555

Witam!

chciałbym kupić podstawke chłodzącą do mojego laptopa, mam na oku tą: http://www.salurion.pl/product/204523/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SilentiumPC_Glacier_NC200_Black_Notebook_Cooler.html

Wybrałem ją ponioeważ, ma 1 wielki wentylator, przez co praca jest cichsza i wydajniejsza, patrzyłem też na sytem chłodzenia w laptopie,

jest tak: z dołu laptopa jest zasysane powietrze, a wychodzi tyłem

 

( tył laptopa(wyjście powietrza) —> |____                          )

(                                                   /\                                )

(                                                    |                                )

(                                 dół laptopa(zassanie powietrza)      ) (mam nadzieje że wiadomo o co chodzi :slight_smile: )

podstawka którą wymieniłem jest dobra? 

Nie wiem czy takie podkładki cokolwiek dają. Ja kupiłem cooler mastera za blisko 100zł i oprócz tego że jest nieco wygodniej bo laptop jest wyżej i jest nieco “pochylony” to nie zauważyłem dużej zmiany w temperaturze. Jak było 70 stopni tak jest, chyba że dam na 100% wentylatory to lekko spadnie ale hałas jest denerwujący. Do tego od początku hub USB nie działał a teraz jeszcze zardzewiał -_-

może u ciebie nic to nie dało, bo złą podkładkę kupiłeś, u mnie powinno działać, mieszkam w takiej miejscowości że tu jest gorąco, a taki wentylator robi że powietrze jest zimniejsze, dlatego chce kupić podstawkę, jednak nie wiem jaką wsiąść,  ale chyba wybiorę od sillentium PC, tania i ładnie wygląda

Złą? Każda działa na tej samej zasadzie a do tego moja miała same dobre opinie :smiley: Robi “zimne powietrze” jak to ująłeś, szkoda tylko że jedynie jego 10% trafia do środka lapka (chyba że zdejmie się dolną klapę). Ale jak chcesz to ten SPC będzie ok, nawet jak mało zmieni to nie będzie bardzo szkoda kasy.

planuje też przeczyścić mojego laptopa, ale chłodzenie jest poYbane więc sam tego nie zrobię, czyli ten SPC dobry wybór?.

wiem że są laptopy gdzie powietrze wychodzi dołem a wchodzi bokiem

Powinien być bo jak pisałem każda podkładka działa w miarę tak samo (nawet te chińskie za 10 zeta). Czy wchodzi dołem czy bokiem to musisz sam sprawdzić, jak bokiem to nie będzie to zbyt działać :wink:

już napisałem jak wchodzi u mnie powietrze(patrz pierwszy post), czyli ten SPC ?

Dokładnie :diabel:

boje sie, o co ci chodzi z  :diabel:?

Lol nie bój się, po prostu lubię tą emotke :slight_smile:

ok kupuje SPC (kojaży mi sie z tą grą… SCP!) chyba jeszcze dziś :diabel: (też lubie tą emotikon :diabel:)