Podstawka chłodząca do Dell Studio 1555

(Montarowiec) #1

Witam!

chciałbym kupić podstawke chłodzącą do mojego laptopa, mam na oku tą: http://www.salurion.pl/product/204523/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SilentiumPC_Glacier_NC200_Black_Notebook_Cooler.html

Wybrałem ją ponioeważ, ma 1 wielki wentylator, przez co praca jest cichsza i wydajniejsza, patrzyłem też na sytem chłodzenia w laptopie,

jest tak: z dołu laptopa jest zasysane powietrze, a wychodzi tyłem

( tył laptopa(wyjście powietrza) ---> |____                          )

(                                                   /\                                )

(                                                    |                                )

(                                 dół laptopa(zassanie powietrza)      ) (mam nadzieje że wiadomo o co chodzi :slight_smile: )

podstawka którą wymieniłem jest dobra? 

(PokerFace) #2

Nie wiem czy takie podkładki cokolwiek dają. Ja kupiłem cooler mastera za blisko 100zł i oprócz tego że jest nieco wygodniej bo laptop jest wyżej i jest nieco “pochylony” to nie zauważyłem dużej zmiany w temperaturze. Jak było 70 stopni tak jest, chyba że dam na 100% wentylatory to lekko spadnie ale hałas jest denerwujący. Do tego od początku hub USB nie działał a teraz jeszcze zardzewiał -_-

(Montarowiec) #3

może u ciebie nic to nie dało, bo złą podkładkę kupiłeś, u mnie powinno działać, mieszkam w takiej miejscowości że tu jest gorąco, a taki wentylator robi że powietrze jest zimniejsze, dlatego chce kupić podstawkę, jednak nie wiem jaką wsiąść,  ale chyba wybiorę od sillentium PC, tania i ładnie wygląda

(PokerFace) #4

Złą? Każda działa na tej samej zasadzie a do tego moja miała same dobre opinie :smiley: Robi “zimne powietrze” jak to ująłeś, szkoda tylko że jedynie jego 10% trafia do środka lapka (chyba że zdejmie się dolną klapę). Ale jak chcesz to ten SPC będzie ok, nawet jak mało zmieni to nie będzie bardzo szkoda kasy.

(Montarowiec) #5

planuje też przeczyścić mojego laptopa, ale chłodzenie jest poYbane więc sam tego nie zrobię, czyli ten SPC dobry wybór?.

wiem że są laptopy gdzie powietrze wychodzi dołem a wchodzi bokiem

(PokerFace) #6

Powinien być bo jak pisałem każda podkładka działa w miarę tak samo (nawet te chińskie za 10 zeta). Czy wchodzi dołem czy bokiem to musisz sam sprawdzić, jak bokiem to nie będzie to zbyt działać :wink:

(Montarowiec) #7

już napisałem jak wchodzi u mnie powietrze(patrz pierwszy post), czyli ten SPC ?

(PokerFace) #8

Dokładnie :diabel:

(Montarowiec) #9

boje sie, o co ci chodzi z  :diabel:?

(PokerFace) #10

Lol nie bój się, po prostu lubię tą emotke :slight_smile:

(Montarowiec) #11

ok kupuje SPC (kojaży mi sie z tą grą… SCP!) chyba jeszcze dziś :diabel: (też lubie tą emotikon :diabel:)