Podstawka Chłodząca do laptopa

Witam, poszukuje skutecznej i cichej podkładki pod laptopa 15,6 na allegro jest duży wybór niektóre kosztują nawet poniżej 10 zł ale jeśli ktoś zna się na tym bardzie bardzo proszę o pomoc cena do 60 zł

Hej,

Sam posiadam podstawkę niemal identyczną jak ta. Jej użycie powoduje obniżenie temperatury dysku - bo na tej najbardziej mi zależało - o kilka stopni. Jednakże wprowadziłem w niej kilka modyfikacji:

:arrow: odwróciłem wentylator, by zmienić przepływ powietrza. Domyślnie odprowadza on gorące powietrze spod laptopa i oddaje pod podkładką. Rozwiązanie niezbyt trafione. Dawałoby dużo, gdyby laptop dotykał metalowej kratki - niestety większość z nich ma nóżki. Po zmianie powietrze kierowane jest na obudowę laptopa oraz otworami w niej do środka komputera,

:arrow: dodałem w podkładce dwa dodatkowe wentylatory 60x60x10, by zwiększyć przepływ powietrza. Zatem do maksymalnego przepływu powietrza 12 cm wentylatora, czyli 44 CFM, dodałem jakieś 18 CFM z dwóch mniejszych wentylatorów. W sumie nieco ponad 60 CFM.

Jakie rezultaty?? Porównując wykonywanie takiej samej pracy, w tym samym pomieszczeniu i przy takiej samej temperaturze powietrza z wyłączoną i włączoną podstawką otrzymuję różnicę w temperaturze dysku na poziomie jakiś 17 - 20 stopni; w przypadku procesora nie jest już tak spektakularnie - jakieś 10 stopni mniej. Ale akurat ten ostatni ma całkiem dobre chłodzenie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.allegro.pl/item1082408890_po … i_usb.html

Pozdrawiam.