Podstawka Chłodząca do laptopa

Co myślicie o tej podstawce http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-podkladka-i2784350636.html ?

Juz ją kupiłem i chce się dowiedziec czy się opłacało.

Nie sądzisz, że takie pytanie powinieneś zadać przed zakupem? Podłączysz to się przekonasz.

Wiem Ale to nie dokońca ja kupiłem.

Hej,

Niestety 3 małe, 8-mio centymetrowe wentylatorki za wiele nie zdziałają. Bardzo słaby przepływ powietrza w granicach 20 CFM. Podstawka ta może więc służyć jako podstawka, gdy się trzyma laptopa na kolanach - na przykład zamiast książki - ale z podstawką chłodzącą wspólnego wiele niestety nie ma. Nie liczyłbym zatem na jej skuteczność w chłodzeniu. Oczywiście wiele zależy od budowy samego laptopa, więc każdy przypadek jest inny…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Powiem z doświadczenia, że na takiej:

325957_p.jpg

skrzynce bardzo dobrze można schłodzić laptop, w sumie nie wkładając ani złotówki (w każdym domu praktycznie jest taka chociaż jedna skrzynka) :slight_smile:

Hej,

Pewnie, wystarczy włożyć do środka jeszcze elektryczny wentylator i mamy przepływ powietrza liczony w setkach CFM. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

A dało by się to “podrasować” żeby miało większą moc ? (Nie chodzi o to skomplikowane użądzenie zkładające się ze skrzynki tylko moją podkładkę)

Powiększyć kratki wentylacyjne albo wymienić wentylatory - jedyne co mi przychodzi na myśl.

Mogę do tych malych jakoś przymocować inny wentylator, jeżeli tak to jaki ?

Hej,

Dróg jest kilka. Można na przykład podłączyć do innego źródła zasilania i potraktować wentylatorki napięciem nie 5V, a 6V. Będą się szybciej kręcić, przez co i przepływ powietrza będzie lepszy. Aczkolwiek cudów bym się nie spodziewał - może 25 - 28 CFM. Oczywiście dojdzie do tego większa głośność urządzenia.

Najlepszy ze sposobów to doinstalowanie dodatkowych wentylatorków bądź wymiana tych mniejszych na większe - pytanie tylko, czy w tej konstrukcji jest to możliwe. Z tego, co widzę, można coś tam dodatkowo wsadzić i przymocować do tych otworków. Aczkolwiek trzeba to dokładnie sprawdzić.

Generalnie w podstawkach chłodzących lepiej kupić konstrukcję z jednym dużym wentylatorem wolnoobrotowym, niż z kilkoma małymi.

Przede wszystkim musisz wymierzyć, jak duże są otwory wentylacyjne i czy uda się w nie wkręcić dodatkowe śrubki z wentylatora.

Pozdrawiam,

Dimatheus