Podstawowe informacje - tuning, rada, opinia

(Xsasandrex) #1

Witam. Temat załóżyłem z intencją, że dowiem się pewnych rzeczy, które dawno powinienem wiedzieć. Dokładniej:

1. DDR - Czym dokładniej jest ddr. Rodzajem wejścia czy pamięci? Czy mając ram ddr2 moge miec karte graficzna np. ddr3/5 ?

2. P5GC-MX/1333 - Płyta głowna odpowiednia na te czasy? jakiekolwiek opinie ?

3. Zintegrowana karta graficzna. Będą problemy po włożeniu innej ?

4. Opłaca się kupywać UŻYWANE karty graficzne lub procesory na allegro ? (Działające nie z kategori sprzęt uszkodzony)

5. Czy mając 200-300 zł jestem w stanie poprzez zakup używanych podzespołów na allegro stuningować komputer na nowsze gry ? (Płyta głowna pkt 2)

ps. zintegrowana karta graf. i proc celeron 420 1.6

1. Opłaca się kupić NOWY komputer czy stuningować obecny? Pytałem znajomych, jeden stwierdził iż płyta głowna jest w stanie przyjąć nowsze podzespoły co sprawi iż gry będą chodziły, a drugi iż nie opłaca się i warto kupic nowy. (Stąd ten brak zdecydowania)

2. POZDRAWIAM I PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ DLA ŻÓŁTODZIOBA, KTORY OD 4 LAT GRA NA TAKIM SPRZECIE I MA TEGO DOSC.

-- Dodane 13.07.2011 (Śr) 7:38 --

Czekam na podpowiedzi ;]

(system) #2

Ad1. DDR to typ pamięci. DDR2 to typ pamięci RAM Twojego komputera. Tak, jeśli chodzi o kartę graficzną, może być karta z DDR3/5.

Ad2. Płyta jeszcze niezła "na te czasy". Obsługuje np. Windows'a 7. Ma jedną wadę. Obsługuje tylko 2 GB pamięci RAM.

Ad3. Nie

Ad4. :roll: Jak się trafi. Tu nie ma mądrych.

Ad5. Chyba za mało. Sprawdź też: http://support.asus.com.tw/cpusupport/c ... ct=1&os=17 oraz możliwość uzupełnienia pamięci RAM do 2x1GB (jeśli już tyle nie masz).

Ad6. Racja po obu stronach! Chociaż, wydaje się, że masz jeszcze możliwość modernizacji, szczególnie procesora na Core 2 Duo/3+GHz. No i odpowiedni do procesora i karty graficznej zasilacz!