Podsumowanie (zliczenie) ilości komórek w Excel'u


(Jarekfront) #1

Mam do zrobienia tabelę, która zawiera dane na temat pracownika. Znajdują się w niej dokładnie liczby godzin przepracowane każdego dnia oraz informacje dotyczące m.in. urlopu .. Np.

W jednej komórce mam godziny a w drugiej np. kod 331, 313 , 312 ale i też NN, NU , UW ... A na końcu podsumowanie .. Nie wiem jakiej formuły użyć, żeby program sam z przedziału liczby wykazał mi ile razy występuje np NN lub kod 312 i tak pokolei ... (bo zliczenia godzin przepracowanych nie potrzebuję akurat) ...

Próbowałem już z formułą częstoś lub ile liczb ale coś nie wychodziło .. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dzięki ...


(goomish) #2

Użyj funkcji LICZ.JEŻELI

Np. formuła:

=LICZ.JEŻELI(B3:F3;"NN")

poda liczbę wystąpień tekstu NN w wierszu 3 w kolumnach od B do F


(Jarekfront) #3

Dzięki :slight_smile: ... Na początku brałem tą funcję pod uwagę ale szybko z niej zrezyknowałem .. Zapomniałem poprostu o takim małym szczególe jak cudzysłów :wink: ... Jeszcze raz dzięki za pomoc :slight_smile:


(system) #4

A Ja probuje to odniesc do zliczania liczb i nie wychodzi zamisat NN wpisuje cyfra zeby podal mi jej liczbe wystepowania w tych komorkach i ciagle 0 i wychodzi....


(Jarekfront) #5

daro822 , musi działać ... Ja u siebie wykorzystałem zliczanie NN, NU itp. jak i liczby 313, 314 :wink:

Jeda z moich formuł: =LICZ.JEŻELI(B7:AF7;"313")

Jesli chodzi o formatowanie komórek to wszystkie mam w kategorii ogólne, nie liczbowe czy tym podobne :slight_smile:

Hmmm ... ale teraz tak przeglądnąłem forum i chodzi Ci o zliczenie liczby wymienionych po przecinku. W tym przypadku rzeczywiście to nie chce działać ale już kombinuję co by tu zrobić :wink: