Podświetlana klawiatura


(Admin Mawrecki) #1

Witajcie.

Mam zamiar kupić podświetlaną klawiaturę. W związku z tym, że nigdy nie miałem z nią do czynienia i w tej sprawie jestem typowym laikiem, mam kilka pytań:

  • Czy mam możliwość decyzji kiedy klawisze mają być podświetlane, a kiedy nie? Czy jest ona jednak tak zaprogramowana, że podłączenie jej do płyty głównej automatycznie włącza podświetlenie klawiszy? Bo z tego co mi się wydaje praca w dzień na podświetleniu "nie wygląda najlepiej". Po za tym, po co dodatkowe koszta (czytaj prąd :wink:).

  • Czy wszystkie podświetlane klawisze muszą w standardzie być białe (a la MAC)? Zależy mi TYLKO na podświetlonych znakach klawiszy (np. ~, ;, [,], A, S, D, F, 1, 2, 3 - czyli ASCII), nie całym polu klawisza.

  • Jak wygląda cenowy układ takich klawiatur? I czy ktoś z Was miał już z nimi styczność - czy rzeczywiście ten komfort poprawia się w pracy po ciemku?

Jeżeli nie podświetlana, to jaką klawiaturę polecicie programiście, który dużo czasu spędza na ubijaniu opuszków :)? Zależy mi na cichej i wygodnej pracy. Nie zależy mi na multimediach i innych "super dodatkach".

Aczkolwiek ten produkt mi się podoba:

http://allegro.pl/item315524789_klawiat ... l_7mu.html


(Brunus) #2

Moim zdaniem daj sobie spokój z podświetlaną…Lepiej dobrze oświetlona(patrz niżej).

Piszę tylko dlatego,że mam tą która “aczkolwiek” Ci się podoba.

Bardzo dobra.Jestem zadowolony.Cena do jakości-wyśmienita.

A mi właśnie przydają się te przyciski multi…IE,poczta czy sterowanie np.Winampem…

tp5ybfk8.JPG


(Matt_at) #3

to co podałeś to przeciętna klawiatura, ma niski skok klawiszy. Z tego co mi wiadomo od kolegi podświetlana jest cała i bez regulacji, jeśli chodzi o prąd to sa to wartości znikome.

Do pisania osobiście wolę klawiatury nisko skokowe jak ta, jednak nie wiem jaka jest jej trwałość … sadząc po cenie średnia …


(neo10) #4

a ja polecam klawiaturę podświetlaną BTC 6300 o taką : http://www.znak.pl/index.php?cid=172&sc … aBTC6300CL sam używam takiej od ponad dwóch lat i jestem z niej bardzo zadowolony.

Podświetlane ma wszystkie klawisze na niebiesko tzn jest to jakby jedna warstwa podświetlenia pod klawiszami która każdy podświetla tak samo ;]

Dodatkowo klawiatura ma bardzo niskie klawisze z mocowaniem tak jak w laptopie także bardzo wygodnie się na niej piszę ;]

Podświetlenie dodatkowo działa jeżeli używa się klawiatury jak zostawi się ją na dłuższą chwilę to po paru sekundach podświetlenie samo się wyłącza, jest także opcja zupełnego wyłączenia podświetlenia oraz na górze mamy także sporo przycisków dodatkowych niestety już nie podświetlanych ;]

Jedyny minus tej klawiatury to naklejane litery które po dwóch lat w zasadzie niektóre zanikły ;] Ale nie jest to zbyt uciążliwe jeżeli zna się układ klawiatury na pamięć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z innych tego typu produktów znajomy ma http://www.allegro.pl/item316559292_pod … d_xl_.html Klawiatura także jest dość fajna ale klawisze ma już wyrażnie wyższe choć nadal dość niskie ;] Podświetlenie można włączyć na stałe albo wyłączyć ;] i w sumie tyle co mogę powiedzieć ciekawego;]


(Mariosti*) #5

Po co podświetlona jak i tak nie powinno sie na klawiaturę patrzeć podczas pisania? Co do tego a4techa którego zdjęcie widzimy powyżej, to tak się składa że właśnie na nim piszę i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Skok jest niski, nie jest strasznie głośna, klawisze nie chodzą topornie, ani nie chodzą zbyt lekko. Bardzo dobra do szybkiego pisania. No i dodatkowe porty działają.

Jeśli zależy ci o maksymalnej jakości to tylko to: http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logitech/Logitech_OEM/Logitech_UltraX_Premium_Keyboard_OEM/pelny,id,39693/


(neo10) #6

Jeżeli nie musi być być to klawiatura podświetlana to polecam także tą klawiaturę btc: http://www.znak.pl/index.php?cid=172&sc … taBTC6300C to w sumie to samo co ta podświetlana tylko o połowę tańsza ;]


(Narv) #7

@ Mawrecki

Ja przed zakupem proponuję abyś poczytał test ‘ultra’ płaskich klawiatur, w tym dwóch podświetlanych. Do tego jest też test tej klawiatury A4Tech KL-7MU Slim, która Ci się podoba i prawdę mówiąc nie wypada ona najlepiej. Co mogę osobiście potwierdzić, bo nosiłem się z zamiarem jej kupna i po przetestowaniu organoleptycznym na stoisku w MediaMarkt dość szybko się rozmyśliłem. Zrezygnowałem także z zakupu klawiatury podświetlanej i zamiast niej wybrałem Logitech UltraX Premium - jestem bardzo zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić ;).

Natomiast jeżeli chcesz kupić klawiaturę podświetlaną, to proponuję jakiś model BTC, np. ten z testów: BTC 6300CL Ultra Slim. Miałem okazje go używać, podświetlenie można wyłączyć lub włączyć zależnie od potrzeby, wyłącza się także po pewnym czasie nieużywania klawiatury. Minusem jest bzyczenie inwertera zasilającego świetlówkę (szczególnie denerwujące w nocy). Dobrym wyborem byłaby też np. taka podświetlania klawiatura Revoltec’a. TUTAJ inne aukcje, na których można kupić te klawisze Revoltec’a.

Pozdrawiam.


(niezDarek) #8

jeśli o podświetlane brał bym raczej jakąś klawiature Revoltec’a

a jeśli bym kupował normalną kupił bym tą:

http://www.allegro.pl/item312424978_del … nter_.html

lub

http://www.allegro.pl/item317062280_oka … _w_wa.html

są naprawde fajne


(Narv) #9

Używałem takiej w pracy, te DELL’ki są wygodne i bardzo fajnie się na nich pisze. Jednak przy intensywnym używaniu dość szybko wycierają się napisy na klawiszach.

BTW: Ta klawiatura DELL do której podałeś linka ma niemiecki układ klawiszy. Co prawda dają naklejki ale chyba lepiej jest dorzucić 15 zł i kupić taką samą z europejskim układem klawiszy.


(system) #10

jak chcesz z podświetleniem to może ta: http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=21385

choć nie widze potrzeby oswietlania klawiatury- chyba że piszesz caly czas patrząc na klawisze, po latach wprawy nie potrzeba praktycznie wogole spoglądać na klawiature :slight_smile:

ja osobiście polecam tą: http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=21383

mam ten zestaw od ok pół roku i jestem z niego bardoz zadowolony