Podwóje wyświetlanie napisów na filmach

Używam odtwarzacza SubEdit Player, do tego instaluje najnowsze kodeki ffdshow z vortalu i kodeki AC3 Filter(to są kodeki chyba dźwięku). Używam tak mało kodeków a mimo to jak oglądam film to dwie wersje napisów się wyświetlają, moge w subedicie jedne wyłączyć, ale pozostają napisy te których nie mogę powiększyć ani zmienić miejsca położenia ich wyświetlania itp. Co zrobić aby jedne się wyświetlały napisy i mógłbym zmieniać ich wielkość i położenie?

Zapewne plik z filmem i plik z napisami masz w tym samym folderze.

Zobacz czy pomoże jak napisy wrzucisz do oddzielnego folderu i je osobno otworzysz.

Pozdrawiam

Problem stanowi DirectVob Sub instalowany domyślnie razem z ffdshow.

Musisz go odinstalować lub wyłączyć w ustawieniach ffdshow.

DirectVob Sub jest potrzebny tylko jeśli używasz odtwarzacza który nie ma funkcji wyświetlania napisów (np. WMP), wszystkie normalne odtwarzacze mają tą funkcję już od dawna.

DirectVobSub- w jego ustawieniach powinna być opcja aby wyłączyć napisy właściwości>>(zakładka)general na dole jest napis loading i wybierasz “do not load”

25009d1219765456-vsfilter-directvobsub-problem-directvob.png

“always load” zmieniasz na inną opcję, ja mam “load when needed”

przepraszam za błędy ale rzadko pisze posty :expressionless:

W tym ffdshow nie mam takich opcji jak na screenie dotyczacych ustawien VobSub.

Nic dziwnego, haron dał ci screena z ustawień samego DirectVob Sub.

Jeśli nie masz jak wejść w ustawienia DirectVob Sub to w ffdshow znajdź ten ekran:

ffdi.th.jpg

Mam wejść w konfiguracje kodera czy dekodera?

beztytuundv.jpg

beztytuuhv.jpg

Zaznaczam ta opcje VobSub subtitles i napisy podwójnie się wyświetlają, odznaczam ją i tez to samo się dzieje. Może coś innego trzeba ustawić?