Podwójna Moralnosc


(Krzysiek21) #1

Postanowiłem poruszyc temat ( znowu bo na forum już sie przetoczyły lawiny podobnych) ze wzgledu na to iż nie dowierzam własnym oczom.

Otóz z nudów wszedłem sobie na portal o2.pl - w zasadzie nie wchodze bo portal mało ciekawy,jaies ploty ploteczki itp ( dla mnie to jakiś internetowy "Fakt" czyli brukowiec,z niczym sensownym).

W końcu trafiłem na forum i po kliku chwilach czytania tego i tamtego trafiłem na dział MP3.

To co tam zobaczyłem to bije na głowe wszystkie strony z mp3,chyba nie musze pisac o co mi chodzi ( pisząc delikatnie to wersje któe trzeba po 24 godzinach usunąc.. :lol: :lol: ).A pisząc w rpost i po polsku to istna składowania piractwa - jeden wielki magazyn.....

Ale do czego zmierzam: pisze sie tu i uwdzie a najbardziej dostawało sie google za niby szerzenie piractwa,łamanie praw autorskich (chyba bardziej chodziło o YouToube..) ,tak się zastanawiam,czy o2.pl ma jakies plecy że nikt tego jeszcze nie ruszył?

Nie to żebym sie bawił w adwokata czy pana pilicjanta ale naporawde rzecz dziwna,potrafią malutką stronke z pirackimi wersjami zamknac a na bardzo znanym portalu (w zasadzie jego forum) taki porceder kwietnie w najlepsze...

Hmy czy administracja nie wie o czyms takim,nie chce widziec czy moze ręce umywa?

Sporawa bardzo dziwna i zastanawiajaca dla mnie :?

W Polsce są lepsi i gorsi?


(fiesta) #2

Krzysiek21 poczytaj:


(Krzysiek21) #3

Hmy co jeden prawnik to inna opinia,co Policjant to inna - mozna zawariowac... :?

BTW: wedlug mnie najprostszym rozwiązaniem było by to iż mozna by było legalizowac pliki mp3 sciągnięte z interentu.

Niestety w naszym kraju sie ostało tak iż wiele płyt plików muzycznych jest nie osiągalnych.

To tak jak np. z konsolą czy grami niektórymi które są nie do zdobycia w Polsce.Ktoś by w końcu ruszył to głowa pustą i poszedł na reke internautą i pozwolił na legalizacje sciągnietych mp3 czy albumów za opłatą.

Sam słucham takiej muzyki która często - gesto jest w Polsce nie osiągalna.Niestety chcacy nawet byc full wypas legalny ( już pomijam kwestie finansowe jak kogoś stac...) to niestety jakby to napisac wielkie koncerny same zmuszają siła rzeczy do piractwa.Sami przykładaja ręke w 70%.Oczywscie nie uwzględniam tych osób co i tak bede sciągac piraty bez wzgledu na dostepnosc czy możliwsc kupna.


(Mass Destruction) #4

Pewnie z 90% internautów ściąga piracką muzykę. Słyszałem nawet że samo ściąganie nie jest nielegalne, ale udostępnianie innym nie jest zgodna z prawem.