Podwójne IP ? Czy to możliwe?

Drodzy Forumowicze,

Owszem IP 10.x.x.x to adresy z puli adresów prywatnych, czyli takich których używa się w prywatnych sieciach LAN, nie mogą one wystąpić w internecie, bo każdy może ich używać w swoich prywatnych sieciach, w skrócie adresy prywatne są powtarzalne, a w internecie adres IP nie może się powtarzać. Skoro jest to adres z puli adresów prywatnych, czyli 10.x.x.x, może to oznaczać, że logował się ktoś z sieci, w której są serwery, czyli mógł na konto logować się jakiś pracownik FB. Spróbuj to może wyjaśnić z pomocą techniczną FB i jeśli ktoś od nich logował się na wasze konta, niech wyjaśni dlaczego.

@roobal: infrastruktury FB nie ogarniesz, sprawdź np. IP hr.facebook.com, czy ntp.facebook.com

Czyli wyjąsnienie jest takie, że ktoś z infrastury facebook wszedł na nasze konta i zostawił ślad albo nasze posty przewinęły się przez jakiś ich serwer czy coś? Bo naprawdę nie wchodziłem nigdy wcześniej ani nigdy później na jego konto. Chyba, że mam dwa ip wewnętrzny i zewnętrzny a FB widzi nawet to czego gdzie indziej w necie nie widać… ?

@Alan89: jakieś roboty FB zaglądają na Twoje konto, ew. na coś zostało zezwolone i jakiś plugin coś robi od środka, lub pluginy NSA ;-)  Nie mam konta na FB.

Czyli ogólnie to wewnętrzne ip 10.61.19.x. które pokrywa się z tym na liście mojego kumpla nie pochodzi z mojego logowania ? Czyli mój kumpel i ja możemy być spokojni, że nie wchodziłem wcześniej na jego konto ?

No widzę, wiem że adres prywatny może być widoczny w internecie, ale pierwszy lepszy firewall nie puści ruchu na adresy prywatne w sieci globalnej. Zresztą wystarczy ping na te adresy, brak odpowiedzi.

 

Na pewno nie pochodzi z waszych logowań.

NSA to skrót od National Security Agency - Narodowa Agencja Bezpieczeństwa. Jak nie słyszałeś nigdy o NSA i pewnej aferze, to nie zrozumiesz co bachus miał na myśli :wink: