Podwójne wpisy w Autostarcie

Jakiś czas temu zauważyłem, że podczas uruchamiania się Windows 7 (Professional 64bit) kilka programów startujących razem z systemem uruchamia się “podwójnie”.

Włączyłem msconfig, żeby sprawdzić co tam się dzieje i rzeczywiście mam podwójne wpisy tych samych programów. Wyłączenie takiego zdublowanego wpisu nie pomaga (wyłączają się oba, a ponowne włączenie tylko jednego i tak włącza oba…).

Dublujące się wpisy dotyczą tylko programów uruchamianych z Autostartu (C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup), co ciekawe w samym katalogu z poziomu explorera wygląda wszystko ok - są tam tylko pojedyncze skróty.

Dodanie dowolnego nowego skrótu do Autostartu przynosi dokładnie taki sam efekt jak przy poprzednich - w explorerze skrót jest jeden, ale w msconfig są dwa i przy starcie systemu jest on uruchamiany podwójnie.

Ktoś ma jakiś pomysł, jak temu zaradzić?

Podaj przykład takich programów a najlepiej wstaw screen z msconfig.

Może te programy w swoich opcjach mają już włączone uruchamianie przy starcie i niepotrzebnie je dublujesz wrzuceniem do autostartu.

msconfig:

64781348.jpg

40748632.jpg

Nie ma znaczenia jakie są to programy. Nawet jak wrzucę do Autostartu coś nowego, jakikolwiek skrót, to i tak w msconfig pojawia się to podwójnie i podwójnie się uruchamia przy starcie systemu.

73298111.jpg

Nie, nie w tym problem. To by było zbyt proste :wink:

Wszystko było w porządku jeszcze jakiś tydzień temu. Skróty w autostarcie miałem zawsze i działały tak, jak powinny. Nic tam nie zmieniałem i nagle zauważyłem, że ładują mi się podwójnie.

Jakie dane są w kluczach

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

i

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

dla wartości _ Startup _?

Sprawdź też lokalizacje dot. komputera. czyli HKEY_LOCAL_MACHINE…

P.S. -> http://www.sevenforums.com/general-disc … der-2.html

Dzięki wielkie!

Sprawdziłem rejestr według tego, co znalazłem w linku, który podałeś i miałem inne wartości (jakim cudem??) w HKCU w Shell Folders i User Shell Folders.

Podmieniłem na te, które były podane jako domyślne i wszystko śmiga jak powinno :smiley:

Jeszcze raz dzięki.

Temat można zamknąć.