Podzespoły za 1000zł

Witam :wink:

Zastanawiam się nad kupnem oto takiego sprzętu:

Procesor - athlon 3000 / athlon x2 3600 [czy warto inwestować w tego x2?]

Płyta główna - Biostar Tforce 6100 / Abit NF-M2 [warto dołożyć grosza i kupić Abit’a?]

Pamięć - DDR2 GoodRam 667 512 / 1024 ?

Dysk - Seagate 160GB 7200.10 SATA.

I jaki dodać do tego zasilacz? może taki?

btw: na kompa mam tak 1000zł.

pozdrawiam

jak juz kupowac to 2x3800 windsor dobrze sie kreca na plytce abita :slight_smile: do tego jakies dobre pamieci chlodzenie i bedzie git :slight_smile:

Złączono Posta : 05.03.2007 (Pon) 0:05

jak juz bierzesz ram to 1024 wskazane a zasilacz fortron jest dobry sam sie zastanawim nad jego kupnem ale czy do dwurdzeniowca wystarczy nie wiem …

tak tym bardzie że różnica w cenie jest mała

więc lepiej brać x2 ? [athlon 3000 jest za 260zł, athlon 3200 za 280 a x2 3600 za 330 :wink: - duża różnica pomiędzy tymi 3 prockami ?;-p]

a między płytkami to chyba abit górą nad biostarem?

wystarczy taki zasilacz Fortron FSP400-60PFN 400W?

pozdrawiam.

X2 3600+ EE - ja bym brał, niewielka różnica w cenie.

Biostar będzie też dobry.

Nowiutki Modecom MC-350ATX 2.0 w sklepie ~110zł.

Fortron też będzie dobry.

hmm, chyba jednak zdecyduje się na athlona 3200 bo ma takie samo taktowanie jak x2 3600, 2000 MHz a cena jak wiadomo większa :wink:

płyta główna to nie wiem czy lepszy biostar czy abit ze zintegrowaną grafiką :wink: Co prawda w abicie lepiej rozmieszczone jest gniazdo PCI-e, więcej miejsca np na chłodzenie grafiki :wink:

wystarczy do tego zestawu pamięć 512 DDR2? I ten zasliacz podany wcześniej - Fortron FSP400-60PFN? ;->

pozdrawiam.

Lepszy jest Fortron 350W ma silniejszą linie +12V a Fortron 400 W ma silniejszą linie +5V a ma słabszą linie +12V i nadaje się do starszych komputerów.

HLN na silną +12, ale tyle samo kosztuje nowy Amacrox 350.

Dwóch rdzeni nie ma.

tyle że Amacrox kosztuje ze 120zł.

chyba aż tak dużego znaczenia nie będzie jak wybiorę Fortron 400W, chyba nie pójdzie nic z dymem? :wink:

ale i tak nie są jeszcze w pełni wykorzystywane, więc poczekać te pół czy tam rok i kupić coś silniejszego, tymbardziej że teraz na wiele się nie przydają :wink:

więc na teraźniejszy czas złożyłem cuś takiego…

procek: athlon 3200+

płytka: biostar’a 6100 bo nigdzie nie mogę dostać abit’a! :<

dysk: seagate 160GB

pamięć: DDR2 512 - starczy? ;>

zasilacz: Fortron FSP400-60PFN, wytrzyma to wszystko?

btw: jakbyście mieli doradzać co do zasilacza to może wybierzecie coś z woj. łodzkiego bo będę miał bliżej :wink:

Ciekawe czy Biostara dostaniesz.

http://www.allegro.pl/item172549329_zas … 0_pfc.html

http://www.allegro.pl/item172643423_ama … _lodz.html

Ha, dostane dostane, w sklepie dziś dorwałem i to nawet tańszego niż na znak.pl :wink:

hmm, własnie, przy zintegrowanej grafice paimięc pobierana jest z płytki? Bo jeżeli tak to może być ciężko [ale to tylko moje nic nie znaczące słowa ;D]

hmm, ten 300W ModeCom byłby wystarczający ?

pozdrawiam.

a w jakim sklepie znalazles Biostara?

W Łodzi :wink: Interesuje cię dokładnie ulica?

btw: nie mają strony ;<

szkoda ;/

a masz allegro? wystawisz i sprzedaz… :stuck_out_tongue:

W sumię mógłby wiesz, ale najpierw muszę zamówić i oblukać, jeżeli będzie wszytsko ok, to się jakoś odezwę :wink:

pozdrawiam.

btw: i jeszcze raz to samo pytanie co wyżej zadane przeze mnie… :wink:

tak. sam ustawiasz ile może pobrać.

ahaś, w takim przypadku 512 nie będzie za mało np przy grze ? ;->

pytam się bo rzadko gram w giery, ale teraz mam zamiar troszkę odbić sobie… [;

trochę mało ale w jakie gry:?: tak będzie prościej.

Podał byś adres i numer telefonu sam mam zamiar kupić tą płytę no ale w sklepach jak wiadomo nie mają biostarów tforce na niebieskim laminacie.

hm no nie wiem :wink: może na przykładzie najpopularniejszych, typu gta, need for speed MW… ?;-D