Podzespoły

Cześć. Mam 15 lat i powiem szczerze, interesuje się komputeryzacją…

Dlatego mam pytanie jakie są oznaki popsutego procesora?

Jestem bardzo tego ciekaw!:slight_smile:

Jak mi się płyta karta graficzna spaliła, w menedżerze urządzeń miałem obok “Kontrolera Video zgodnego z VGA znak zapytania”. Na sam początek myślałem, że się sterownik odinstalował albo coś z nim się stało… Wtedy miałem jakąś lipę Ati Radeon X1300 ( sam ją podkręciłem Ati Trayem^^). Wymieniłem na GeForce 8600 GT i jestem zadowolony.:slight_smile:

Ale właśnie nie wiem co się stanie jak procesor się przegrzeje, albo spali, bo to może się z nim chyba stać?

Jak się procesor przegrzeje, to się komputer wyłączy i w ten sposób się dowiesz, ponieważ zadziała samoczynne zabezpieczenie procesora znajdujące się w tzw. BIOS-ie.

Taka zmiana karty graficznej, jaką wykonałeś, nie powinna spowodować przegrzania procesora.

Nie mam żadnego problemu z przegrzaniem, czy coś podobnego. Dziękuję za odpowiedź.

A jakie są oznaki, że płyta główna jest spalona?

Różne! Częściowe lub pełne, czyli w najgorszym przypadku nic nie działa, a komputer nie daje się włączyć.

daniel06 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif