Podział an partycje

witam! !!


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Wszystko zależy od tego co będziesz instalował. Podczas instalacji MDK może sam podzielić Ci dysk na partycje, ale IMHO ta opcja jest niezbyt dobra (standardowo na / jest przydzielane ok. 6GB - po co?). Jeżeli chcesz, możesz to zrobić sam. Na / przydziel max 4GB (no, chyba że będziesz instalował całą masę niepotrzebego Ci oprogramowania), na swap daj maksymalnie ok. 500 MB, a resztę miejsca na /home (wielkość tej partycja zalezy od Ciebie, jest to tak jakby odpowiednik Documents&Setings i Moich Dokumentów z Windowsa. Na tej partycje będą zapisywane wszystkie Twoje ustawienia, pliki konfiguracyjne, oraz Twoje pliki, więc jeżeli masz zamiar trzymać tam muzykę, filmy itp. to musi być ona odpowiednio duża).

Pozatym, przed instalacją zajrzyj do przyklejonego wątku dla newbie. Jest tam sporo linków do strona na których znajdziesz informacje które na pewno Ci się przydadzą.

Ja mam przydzielone 3 GB i tyle mi wystarczy,możesz dać nawet 6 GB zależy co będziesz instalował,jeśli jakieś serwery,oprogramowanie deweloperskie,to tak,ale jeśli to będzie system z podstawowymi aplikacjami przeglądarka WWW,klient poczty,player do filmów,GIMP,przeglądarka gqview to starczy

zobacz na linux.pl,to portal dla początkujących