Podział dysku na partycje bez utraty danych

Czy istnieje możliwość podziału na partycje dysku, na którym zainstalowany jest system i zapisanych kilka plików, bez utraty tych danych?

Da się ale nigdy nie jest 100% szansa że nic się nie usunie. Zainstaluj Partition Magic i podziel ale najpierw zdefragmentuj dysk jakimś dobrym programem (np. Perfect disc)

Kupa kasy do jednorazowego użytku :x

Kojot

Do poczytania :evil:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59

Tematy na forum.

Wersja demonstracyjna chyba nie pozwala na nic takiego, bo nic się nie stało kiedy zmieniłem rozmiar dysku.

A co tu jest do czytania? Nie ma tu informacji o tym, czy dany program umożliwia wykonanie takiej operacji. Mam próbować wszystkie po kolei?

Liczyłem, że ktoś mi podpowie jakiego programu użyć. Gdybym wiedział, który z nich takie coś potrafi nie zakładałbym tematu :!:

eh…

GParted 0.3.4-6

Jeżeli zrobisz defragmentację plików i powiększysz rozmiar danej partycji o wolne miejsce, to powinno to przebiec bez problemów.

Naczelna zasada, odnośnie takich operacji, głosi, że bez względu na wszystko NALEżY ZROBIć KOPIę NAJWAżNIEJSZYCH DANYCH.

>>GParted :lol:

Monczkin ma rację bo ja przesuwając partycję uszkodziłem system (z danymi) i miałem po danych pomimo że defragmentowałem kilkakrotnie:)

Oty --> kosmos.