Podział dysku na partycje po instalacji XP

Witam :smiley:

Wiem ze ten temat był już wałkowany wiele razy,ale nie mogę w szukajce znaleźć coś konkretnego :frowning: .

Mianowicie mam dysk maxtor 200GB, podczas instalacji(format) nie podzieliłem go na przynajmniej “dwa” no i mam jeden.

Zapytam czy jest taka możliwość podziału go na przynajmniej dwie partycje w tej chwili bez utraty żadnych danych ?? no i oczywiscie bezpiecznie dla systemu, bardzo dobrze robi sie to z płytki instalatora xp ale nie chce kolejnego formata,system mam skonfigurowany działa ok’ no ale jednak dodatkowy dysk byłby przydatny .

Jest taka możliwość ??

Zajrzyj tutaj

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59

Co do bezpieczeństwa - zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

U mnie jednak nie wystąpił nigdy żaden problem.

Morgen dzięki ale te programy przeglądałem ,chciałem poznać opinie użytkowników którzy rozwiązali sobie takie sytuacje.

można wiedzieć czego używasz(użyłeś)

witam, ja użyłem Paragon hard disk manager 8-2006, nie miałem żadnych problemów:) pozdr

Przed manewrem możesz jeszcze zrobić defragmentację i Scandiska

gismo137 możesz dać jakieś instrukcje jak sie tym programem obsługiwać ??

Wiesz co XUL~ masz jedną partycje zrozumiałem? to jest 100% dysku? Jeżeli tak to masz jedną partycje “c:” i na niej %SystemRoot? Troche źle kiedys tez chcialem tak zrobić Akurat miałem takie ustawienia z tymże inny dysk pamietam ze jakas 80GB mniejsza oto napewno tak jak Cerberus powiada zrób defragmentacje i Scandisk robimy to tak:

Mój COMP -> PPM na Dysk -> Właściwośći/Proporties -> Narzędzia(Tools) -> Tutaj mamy okienko Defragmentacja i klakamy na Zdefragmentuj teraz, oczekamy aż windows zrobi swoje i zdefragmentuje dysk. Zrób to GPartedem bo raz gdy zmniejszałem systemowymi narzedziami zrobiłem sobie bube i dysk im rzęźił. GParted to program ale sciagniesz tez jako Obraz ISO distro liveCD tego program partycjonujacego.

Jak uruchomic GParted wiesz nie?

wiesz wiesz ,obraz mam już wypalony na cd tylko ze mam trochę obawy bo w ten sposób nigdy nie dzieliłem dysku na partycje

odpalimy sprobujemy :?

Ja podzieliłem przez program Paragon Partition Manager 8 bardzo prosty program

dodam ze można mieć go za jedyne 6.50zł w numerze Pcformat 6/2007

Wiem że w KS-Ekspercie są często.