Podział dysku na partycje


(_Kinga_) #1

Witam,

po powrocie z serwisu notebooka przeprowadziłam(Iwszy raz) instalację Windows 7, podczas instalacji nie podzieliłam dysku na partycję, chciałabym zapytać, czy muszę sformatować dysk i wgrać znowu W7- dzieląc na partycje, czy jest jeszcze inna szansa stworzenia trzech miejsc do przechowywania danych?

Pozdrawiam!


(Cedar) #2

Nie ma potrzeby zaczynać od zera.

Przykładowy (bardzo dobry) program do podziału dysku to EASEUS Partition Master:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html


(system) #3

Tutaj opis jak zmienic

http://programs.pl/forum/showthread.php … me-Edition


(_Kinga_) #4

Rozumiem wszystko, proszę powiedzcie mi tylko na ile przesunąć lewy sówak w prawo? Mój dysk ma 500GB, chciałabym prócz C mieć jeszcze standardowy D i E.


(stranger 004) #5

Po pierwsze - jeżeli masz W7 X64 to programem EPM darmowym nie podzielisz dysku na partycje - tylko wersja płatna obsłuży x64

po drugie - można podzielić dysk poprzez panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami

po trzecie - dziel dysk wg. własnego uznania - jeżeli masz 500GB i chcesz podzielic na 3 partycje to na dysk systemowy z W7 w zupełności wystarczy 35-50GB natomiast pozostałą wolną przestrzeń wg. uznania np. 50/50, lub 75/25 - wariantów jest mnóstwo :slight_smile: wszystko zależy od potrzeb użytkownika :slight_smile:

P.s. nie lewym suwakiem przesuwasz, tylko… prawym do lewego :wink:


(Cedar) #6

Masz nieaktualne informacje - od dawna darmowa wersja działa na systemach x64.

http://www.partition-tool.com/personal.htm