Podział dysku na partycję

Witam. Chciał bym podzielić dysk 320GB na równo ale system pokazuje mi tylko 298GB. może ktoś tu jest dobry z matematyki bo mi jakoś nie idzie by było równo zawsze jakieś GB się zostawało. Więc tak chciał bym mieć równe 2 partycję po 125GB a reszta na system.

C/: 48GB

D/: 125GB

E/: 125GB

System Windows 7 32Bit. Ja by ktoś mi pomógł będę bardzo wdzięczny

Cześć

Fakt że dysk 320GB ma pojemność 298GB to norma. Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć dlaczego. Jeżeli jesteś zainteresowany odsyłam do Google.

W kwestii podziału możesz zostawić tak ja proponujesz. O ile nie będziesz instalował zbyt dużo programów, gier na partycji systemowej (zakładam że to ta 48GB).

Nie instaluje gier bo nie gram a programów też nie wiele bo obecnie mam systemową prawie 100GB więc to raczej za dużo moim zdaniem ja wiem o co Ci chodzi że 1GB ma 1024MB a producenci że 1GB ma 1000MB

Cześć

W takim razie partycja systemowa o rozmiarze 48GB spokojnie wystarczy. Tym bardziej że masz 32 bitowy system.

Tylko że mi ostatnia partycja zawsze wychodzi sporo większa E i jak wpisać w przeliczniku instalatora by te partycje 125GB były mniej więcej tej samej wielkości Bo C to może mieć nawet 45GB

Zrób partycję C i resztę wolnego miejsca podziel przez 2.

Producenci dysków podają pojemność w gigabajtach (GB), a programy pokazują ją w gibibajtach (GiB), stąd 320 GB daje 298 GiB: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gigabajt