Podział dysku

Witam. Pytanie moze banalne ale mam dysk 80GB i obecnie podzielony na 5 partycji i tylko ta z systemem na NTFS’ie. Mam zamiar zrobic pełny format ze zdjęciem wszystkich partycji. Jak proponujecie podzielic dysk (tylko nie piszcie że to zalezy odemnie) jak wg. was będzie najpraktyczniej i na jaki system plików zformatowac partycje czy na NTFS’a wszystkie czy moze FAT32 ??? I czy instalować XPka z SP2 zintegrowanym czy najpier w SP1 a po instalacji doinstalowac SP2. Czy zrobic partycje FDISkiem czy managerem partycji XPKa (znam sie na fdisku). Z góry dzięki narqa.

moje zdanie:

-C: 12-15GB - system

-D: resta - pliki

System plików FAT32

Instalować jak musi być sp2 to najlepiej z SP2 zintegrowanym

Pozdrawiam

A teraz pytanie odemnie na ile partycji logicznie podzielić dysk 250GB??

Ja mam tak pierwsza patrycja C: 6 GB na system WinXPSP2.

Druga patrycja D: 72 GB na wszystko: programy, gry i filmy.

Drugi dysk 40 GB na kopie zapasowe systemu i programów, ustawień.

Zalecany system plików NTFS nowa technologia plików systemowych.

Ja mam kupiony WindowsXP HomeSP1A zainstalowałem go i zaraz instalowałem SP2 utworzyłem dodatkowe konto z ograniczeniem, ustawiłem pare rzeczy i zrobiłem kopie zapasową całej patrycji C:, a potem uaktualnienie dodatkowych łat Autopatcher jeden plik który zawiera wszystkie łaty po SP2 i wychodzi co miesiąc kilka dni po wydaniu aktualnych łatach microsoftu. Oczywiście instalcja Windowsa i tego SP2 przebiegała z wyciągniętym kablem z netu , dopiero jak zrobiłem kopie zapasową patrycji C: to włożyłem kabelek.

Jeżeli masz WindowsXP bez SP1 to niemusisz go instalować, bo SP2 zawiera wszystkie uaktualnienia po wydaniu WindowsXP, SP2 to już prawie tak jak nowy system, ulepszony XP.

Cytat:

15GB - sytem, programy

reszte do podziału po połewę na filmy, muzykę i na gry

ale to jednak zalezy od ciebie, bo jak np. nie trzymasz na dysku filmów, czy np. instalujesz dużo programów…

A i ja zawsze używam managera partycji XP’ka :smiley:

5GB - system

2-2,5GB - Programy(zainstalowane)

reszta - instaki,gry,filmy,inne dane.

Chyba,że masz na dysku jakieś b.ważne dane to zrób dodatkową partycję z 1GB na nie.

nie zgodzę się 5GB - system stanowczo zamało

2-2,5GB - Programy(zainstalowane) jak wyzej

Puki co mam taki podział:

C:\ 7GB System

D:\7GB INSTALKI

E:\20GB INNE

F:\20GB FILMY

G:\20GB MUZA (zawsze pełna na maxa :slight_smile:

Proszę jeszcze piszczie jak mozna to zrobic ale jutro jak przyjde ze szkoły to biore płytki i lecimy z formatkiem i najpewniej podziele sobie dysk tak :

C:\5GB

D:\20GB (Tutaj będę miał zainstalowane programy i inne zeczy typu pokazy slajdów i rózne badziewia z neta.)

E:\30GB (MUZA RULEZ)

F:\20GB (FILMY)

I te wszystkie partycje dam na NTFS’a a teraz się biore za wypalanie DVD z backup[em a wy jeszcze piszcie jak wy to macie tak z ciekawości chcę wiedzieć :smiley:

daj te 7system z 10 na instalki 25na muze i filmy z innymi na jednym :slight_smile:

zdecydowanie za mało !!

z tego bym zrobił jedną partycje, natomiast oddzielną zrób na gry.

programy lepiej instalować tam gdzie ma się zainstalowany system

Mój podział:

C:\10GB system

D:\10GB zeczy typu pokazy slajdów i rózne badziewia z neta

E:\50GB filmy, muzyka

F:\10GB gry

Jeśli podpinasz drugi dysk do kompa, na którym jest Win 98 to postaw na FAT 32, bo Win 98 nie wykrywa partycji NTFS

Zrobiłem mam taki podział

C:\System 6GB

D:\Instalki i Zainstalowane programy 7 GB

E:\Muza 40Gb

F:\INNE 20GB

Wszystkie są w NTFS’ie