Podział ekranu na 2 monitory

Kupilem se dzisiaj laptopa HP Pavilion Dv5 , ze wzgledu na to ze komputerek posiada naped Blu-Ray natychmiast udalem sie do wyporzyczalni po jakikolwiek film na niebieskim krazku …

Wsadzilem plyte , wszystko fajnie sie wlaczylo i pomyslalem zeby podlaczyc tego laptopa do mojego 46’ TV z Full HD :smiley: … mam kabel HDMI , podlaczam go do TV i do laptopa i tu zaczyna sie problem … Na poczatku ekran z laptopa byl na TV tylko ze oba ekrany widzial jako 1 … czyli gdy chcialem zidentyfikowac ekrany to na obu byl nr. 1 … a ze monitorek laptopa nie moze obslugiwac za duzej rozdzielczosci koniecznie musialem jakos sprawic zeby TV widzial jako 2 ekran na ktorym mialbym lepsza jakosc … no i udalo sie po jakims czasie chyba samo sie rozdzielilo i na TV pokazuje teraz nr.2 a na laptopie 1 …ale na TV jest sama tapeta z kompa :? … nie ma ikon … nie ma nic tylko tapeta … co ciekawsze nie ma takiej opcji zeby znowu oba ekrany widzial jako 1 i juz sam nie wiem co zrobic :? …

Dodam jeszcze ze czasami myszka z kompa idzie na TV czyli na laptopie nie widze nigdzie kursora i nie moge nic zrobic a na TV zapierdziela sam kursor na tapecie :? … co mam robic ?? … pomocy !!

Mam Viste , grafika Ati Radeon HD 3450 , procesor Athlon dual core 2.2 …

To samo u siebie miałem. Obraz jest rozciągnięty na dwa ekrany. Czyli, że możesz przeżucać rzeczy z ekranu na lapie na tamten drugi. Ja u siebie ten problem rozwiązałem tak, że wchodzę do panelu sterowania ekranem nVidii i daję żeby ekran podłączony traktował jako główny czyli wtedy ekran w lapie się wyłącza i przechodzi na zewnętrzny ekran. Spróbuj u siebie pogrzebać w sterach do karty. Niestety w Radeonach i ich sterownikach nie wiem jak to wygląda :slight_smile:

Instalacja softu Ultromon 3 powinna rozwiązać wszelkie problemy

Jeśli chcesz uzyskać pełną rozdzielczość HD na TV (o ile karta grafiki ją obsłuży), to tylko w trybie rozszerzonego pulpitu, czyli laptop ekran nr 1, a TV ekran numer 2. Wtedy przeciągasz okno odtwarzacza (np. WMP) na drugi ekran, otwierasz film i dajesz maksymalizację. Ma to tę zaletę, że na laptopie możesz sobie dalej pracować, a na TV leci film. Jedyny problem do którego trzeba się przyzwyczaić, to kursor, który czasem ucieknie na drugi ekran i trzeba go szukać. :slight_smile: