Podział łacza na routerze netgear DG834G v5

Witam

Posiadam internet 1M i router DG834G v5 który jest podpiety przewodowo do mojego komputera. Laptop natomiast podłaczony przez Wi-Fi. I teraz jest problem jeżeli ktoś właczy na laptopie naprzykład wrzute i jakaś piosenke to bierze całe łacze i ja grajac mam bardzo wysoki ping. I teraz jak podzielic internet po 512M zeby kazdy miał po tyle samo. Tak wygląda menu routera może się to przydać http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1110/routerrbc47.jpg Nie wiem co i jak więc proszę o pomoc.

Ustaw QoS dla www (port 80) i dla gry, tak żeby router sam sterował ruchem sieciowym. Twardego przydziału pasma nie ma w większości domowych modeli, chyba że kupisz za 600-800zł Drayteka…A jeśli musisz mieć równy przydział to sprzedaj ten router i weź oddzielnie WNR3500L (na niego wgrywasz Tomato) i modem ADSL, który łączysz z routerem. To jest jedyne sensowne wyjście-opensource na linuksie. Jak chcesz darmowe rozwiązanie to poszukaj na necie programu Netlimitter i zainstaluj na komputerze, na którym chcesz ograniczyć neta.