Podział łącza

Witam

Mam w domu 2 komputery, do mojego jest podłączony router Pentagram ADSL CERBERUS P 6331-4A poprzez LAN a drugi komputer jest podłączony bezprzewodowo. Zależy mi aby ograniczyć przepustowość łącza do tego drugiego komputera np: do wartości 2000 kbps (mam Neo 6144 kbps).

Router obsługuje funkcję QoS a wiem, że można przez nią ustawiać podział łącza. Jednak nie jestem w stanie rozszyfrować tych ustawień. Przesyłam w załączniku screen z ustawieniami QoS. Czy jakiś dobry człowiek mógłby mi wytłumaczyć co i gdzie mam wpisać aby osiągnąć zamierzony cel ?

A może w inny sposób mógłbym ograniczyć to łącze - może programowo na tamtym komputerze?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Grzegorz

post-75972-13856533723745_thumb.jpg

Na płycie dołączonej do routera masz instrukcje, poszukaj tam, ewentualnie prześlij mi ją, to podam ci co masz robić.

Ja mam cerberusa ADSL wifi i tam jest łatwiej to zrobić.

Po pierwsze QoS to nie jest to co myślisz. Tą funkcją nie da się ograniczyć prędkości internetu. Wątpię, żeby takie tanie routery jak pentagramy posiadały funkję ograniczania prędkości łącza (chociaż mogę się mylić).

Quality of Service służy do tego, że np. ustawisz wysoki priorytet na porty 80 (odpowiadające głównie za strony internetowe) to wówczas jak ktoś będzie ściągał plik, a Ty oglądał strony internetowe to ta osoba ściągają plik nie będzie Ci zamulać internetu, ponieważ strony www będą miały większy priorytet. To wszystko nie ustawisz tutaj ograniczeń przepustowości.

Z resztą jak widzisz to w opcjach nie ma czegoś typu: “limit bandwidth”, “speed limit” lub czegoś takiego.