Podział na cztery partycje - dysk 500 GB

(stream) #1

Witam,

przede mną stoi sobie Samsung RF511 z dyskiem 500 GB. Chcę go podzielić na cztery partycje

• C - system, sterowniki, antywirus

(LonngerM) #2

Dobra... ale z czym masz problem? Jaki system chcesz zainstalować? Czy może już masz zainstalowany i chcesz to zmienić na istniejącym systemie?

(stream) #3

Windows 7, aktualnie stoję na etapie partycjonowania według kreatora, który prowadzi mnie od włączenia notebooka. Dysk ma faktyczną pojemność 443 GB.

(Zulowski) #4

Dobra, wakacje się kończą, pan stream pozna w nowej klasie nowe znaki interpunkcyjne, dowie się jak zadawać pytania i jak opisywać przeszkody które stają mu na drodze.

A za kolejne miesiące, będzie też wykrzyknik! :slight_smile:

(sadaj72) #5

Gdzieś znikło ci ponad 20GB

Dyski 500GB mają 465GiB

(system) #6

1partycja-30GB(windows się rozrośnie)

2 partycja-15GB-wystarczy

3 partycja-duużo więcej... tak gdzieś z 50-60GB

4 partycja- jak masz dużo filmów ii zdjęć to 150GB

(Xparanienormalnyx) #7

Ja dla odmiany polecam ci zrobienie tylko dwóch partycji. C około 40GB na system i wszystkie różne programy - po co syfić programami drugą partycję? No i D na resztę, bo jak sobie tak podzielisz osobno na gry, to z całą pewnością któregoś dnia będziesz musiał instalować jakąś grę na partycji z filmami, bo nagle zabraknie miejsca. A posortowanie sobie różnych rzeczy w folderach to żaden problem.

(kondziu jah) #8

A potem defragmentuj 400GB :slight_smile:

Gry radzę dać osobno, gdyż dynamicznie tworzą/modyfikują pliki, co w połączeniu z NTFS daje dwucyfrowy procent fragmentacji po tygodniu lub 2.

A programy dlaczego z systemem? Może autorowi zależy na tym, by po formacie systemu (a nie oszukujmy się - windows i format idą w parze) mieć kilka programów i instalki 'pod ręką'.

(Azazel33) #9

Ja wlasnie mam dwie partycje 40 GB pod system, reszta 420~ GB druga, i jezeli sie uzywa programow ktore automatycznie defragmentuja dysk to nie odczuwam tego i zapominam o tym :slight_smile: