Podzial na partycje dysku Samsung HM160HI

Witam, mam taki problem, chciałbym podzielić nowy dysk wymienny na partycje. Podpinam dysk kablem SATA, następnie wchodzę na narzędzia administracyjne\zarządzanie komputerem\zarządzanie dyskami i nie wykrywa sprzętu. Co należny zrobić? Czy muszę skonfigurować połączenie SATA w Biosie??

A podpiąłeś zasilanie ?

sorry ze nie napisałem wcześniej ale to jest dysk przenośny

To masz go podpiętego pod SATA czy moze eSATA albo USB ? Bo jak masz go podpietego pod SATA to musisz mieć podłaczony kabel z zasilaniem. Rozumiem że jest to dysk 2,5 calowy ?

Tak jest to dysk 2,5" ale jakim kablem podpiąć go pod zasilanie?

Podaj pełna nazwę tego dysku

Samsung HM160HI(160GB/5400rpm/8M)

HDD P/N : HM160HI

LBA 312,581,808 160.0GB M5S1

To musisz jednym kablem SATA podpiąć dysk z płyta główną. Z zasilacza idzie kabel by zasilic dysk. Musisz odpowiedni poszukac. To jest jak klocki LEGO. Musi pasowac by połączyć.

Powodzenia.

z jakiego zasilacza???

Spójrz gdzie jest podłaczony kabel od gniazdka 230 V do komputera. Gniazdo w komputerze w którym jest podpięty ten kabel należy do zasilacza. W środku po zdjeciu lewej blachy obudowy z zasilacza idzie pęk kabli. W tym pęku znajdziesz kabel który musisz podpiać do swego dysku. Drugi musisz podpiąc do płyty glównej.

znalazłem ten kabel ale jest za szeroki i nie pasuje. co z tym można zrobić

misiektok , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Nie jest za szeroki. Na dysku masz 2 podobne złacza. Jedno jak ci napisałem idzie do zasilacza - DŁUŻSZE. Drugie idzie do płyty głównej - KRÓTSZE.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SATA

Przeczytaj i zapoznaj sie z ilustracjami.

Najlepiej poproś kogoś znajomego, który sie zna by ci to podłączył i podzielił na partycje.

Dysk podzieliłem na partycje. U mnie na komputerze się nie dało ale u kolegi było odpowiednie złącze.

Dzięki za pomoc. POZDRAWIAM