Podział na partycje

Witam !

Na moim dysku sata, postanowiłem zmienić rozmiar partycji. Zmniejszyłem c: o 20 GB i chciałem je dodać do d: , ale niestety za każdym razem wyskakuje komunikat : “error#27 can’t lock drive”… Posługuje się do tego celu Partition magic 8, ale próbowałem również z GParted.

Cały czas to samo.

Dodam że to mój drugi dysk. Jeden znajduje się na kanale IDE (master), a dysk o którym mowa to Sata Master.

Dysk sprawdzałem scandiskiem, nie wykryto błędów.

…jakieś pomysły?

edit: próbowałem też z tych “pustych” 20GB zrobić partycje - a następnie złączyć ja z d: . (merge) Skutek był niestety taki sam.

Czy dobrze zrozumiałem :o dysk C i D to dwa różne dyski ?.Jeśli tak to na pewno się nie da.Tylko na jednym dysku podzielonym na partycje można je zmieniać.

Nie, partycje C i D, znajdują się jednym dysku Sata. Kolejna partycja to dysk IDE, ale to mało istotne.

Help ! :?

dysk C jest jako primary (przygotowany pod system) a D masz jako logical.

Musisz obciąć C o te 20GB, na wolnej przestrzeni utworzyć nową partycję logiczną, po czym dołączysz ją do tej logicznej D. Mam też nadzieję, że nie robisz tego bez defragmentacji.

Zrobiłem jak proponowałaś, po defragmentacji - cały czas ta sama historia…

Co to może być ? Dysk działa jest stosunkowo nowy i działa sprawnie…

Pozdrawiam !

jakim programem to robisz? zrób screena tych utworzonych przez Ciebie partycji

nie masz na dysku jakichś zaszyfrowanych plików, folderów? Lub ze statusem prywatnych?

Mam plik z hasłami programu PINS - on bynajmniej jest zaszyfrowany… Zaraz spróbuje go przemieścić na inny dysk i spróbuje jeszcze raz…

Pozdrawiam ! :?

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 20:35

nie mam żadnych takich plików lub folderów… Z plikiem PINS, czy nie - ten sam problem…

:frowning: :?