Podział na partycje

Cześć.

Mam pytanie. A więc od początku: chciałam wykonać kopie zapasową w laptopie, jednak mam tylko jedną partycje 320 giga, na której mam wszystko. Czy istnieje możliwość podzielenia jej na pół w panelu sterowania bez utraty danych? (win7) Tak abym mogła wykonać później kopie systemu, a nie wszystkiego co mam.

Jasne. I to nawet bez jakichkolwiek narzędzi zewnętrznych. Wystarczy windowsowa konsola Menadżera dysków i funkcja ‘Zmniejsz/rozszerz’ wolumin.

Wystarczy w Start Menu wpisać adm i enter, odpali Ci się narzędzia administracyjne, nastepnie wchodzisz wchodzisz Zarządzanie komputerem , Magazyn i koncu Zarządzanie dyskami , klikasz na swoją partycje prawym myszki i wybierasz Roszesz wolumin , a dalej według komunikatów które się pokarzą.

Już sobie poradziłam :slight_smile: dziękuje Wam bardzo! to forum jest extra, to znaczy Wy jesteście extra :wink:

Witam ma problem z podziałem dostępnego miejsca na partycjach a mianiowicie na partycji C mam wolne 228 GB zaś na D tylko 24 GB chciałem przenieśc trochę z C na D wiec wszedłem w Start menu > Panel sterowania > System i zabezpieczenia> Narzędzia administracyjne> Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego jak w opisach na forach.

Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że znajdują się jakieś dodatkowe partycje w sumie było ich już 4 więc dalej zrobiłem tak że zmniejszyłem wolumin c o 120 GB z czego powstało mi wolne miejsce , którego nie mogę dołączyć do partycji D bo gdy otwieram podręczne menu to opcja zwiększenia woluminu jest nie dostępna a gdy chce zrobić z tego wolnego miejsca kolejna partycje to system informuje że limit partycji został wyczerpany .

Jak mogę to zrobić żeby zwiększyć ilość miejsca na partycji D

Są do tego zewnętrzne programy. Swoją drogą po wysileniu mózgownicy można wpaść na pomysł przeorganizowania partycji spod innego Windowsa, lub Linuksa live cd jakim jest np. Ubuntu. :lol: