Podział partycji i problem z PartitionMagic

Witam. Jestem użytkownikiem Visty, który ma tego systemu dość. Postanowiłem zainstalować XPka, tyle że u mnie na Viście mam wszystko na jednym dysku. Więc zainstalowałem PatitionMagic zrobiłem format dysku, potem zmniejszyłem dysk o 30 GB a z tamtego utworzyłem nowy dysk, na którym zamierzam zainstalować XPka. Potem mam zamiar z dysku pierwotnego usunąć Vistę i wszystko będzie cacy. Tyle, że w PartitionMagic przy pierwszym procesie czyli tym formacie jest taka gwiazdka i nie jestem pewien czy on robi ten proces, bowiem włączyłem go 2 godziny temu i nadal nic. Co oznacza ta gwiazdka i jak uruchomić tą operację?

Najpierw,zainstaluj XP,przy okazji sformatujesz dysk,a potem baw się partycjami.

Najpierw (dla ścisłości) jaka jest wersja PartitionMagic - jeżeli trial to nic tym nie zrobisz , nadaje się chyba jedynie do nauki albo zabawy / nic poza tym

Jeżeli chcesz zmienić rozmiar to polecam http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.3.67 i przed jakimi kolwek eksperymentami koniecznie zrób defragmentacje

Dzięki, spróbuje z tym GParted. Mobilone a ty się naucz proszę czytać i nie nabijaj postów, bo widzę, że nie czytałeś tematu.

Ja bym proponowal Acronicsa, mialem nieraz sporo klopotow z PartitionMagic a od kiedy uzywam Acronicsa wszelkie klopoty to historia, i nie ma znaczenia czy operuje na linuxowych czy windowsowych partycjach, sprobuj… mysle, ze bedziesz zadowolony, jedna uwaga nigdy nie korzystalem z funkcji automat tylko manual.