Podział partycji na kolejne

(verona) #1

Witam. Mam na kompie 4 partycje C:39gb D:39gb E:39gb i F:116GB. No właśnie jak podzielić dysk F (jest pusty) na kolejne 3 ? Wiele o tym czytałem ale i tak nic nie rozumiem :confused: Bardzo ważne aby został podzielony F bo jest największy... Jak w prosty sposób to zrobić? Oby był tak samo zrobiony jak reszta (w ten sam sposób) a nie np. wirtualny dysk alcoholem :confused: Wiem że było już o tym ale nie chcę niczego zepsuć... Proszę o info. A i Windows to XP Professional... Jeżeli coś namieszałem to sorry ale jestem w tym zielony... Pozdro

(Karmazyn65) #2

Dlaczego tylko na 3, a nie np. na 30?

NIe uważasz, że w takiej sytuacji prościej będzie Ci tworzyć foldery?

Nie rozumiem sensu więcej niż dwóch, trzech partycji, w sytuacji posiadania jednego systemu.

(kamil_w) #3

Dokładnie mam takie samo zdanie jak poprzednik. Po co ci aż tyle partycji ? :shock:

A jesli by ci faktycznie bardzo na tym zależało mimo wszystko, to z tego co mi się wydaje, to masz 4 partycje podstawowe. Więcej nie utworzysz. Musisz usunąć partycję F i utworzyć w jej miejsce partycję logiczną, w której będziesz mógł zrobić jeszcze z 25 partycji (tyle ile masz liter w alfabecie). Jak chcesz dzielić dysk w nieskończoność na partycje, to polecam systemy Unixowe :wink: Tam nie ma ograniczenia co do ilości partycji, bo każda partycja nie jest określana przz kolejną literę alfabetu, ale przez lokalizację/folder

(LuX^) #4

Możesz do tej operacji użyć programu GParted. Bezpiecznie i w łatwy sposób podzielisz nim partycje.