Podział partycji

Witam! mam 3 partycje po 244 GB, chciałbym jedną z nich-dokładnie systemową rozdzielić tak, aby system znajdował się na partycji która ma pojemność mniej więcej 50GB, a resztę przeznaczyć na nową partycję lub już istniejącą. Wie ktoś może w jaki sposób to zrobic?

chodzi mi o zabranie miejsca z partycji systemowej i przeznaczenie jej na inną partycję.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Magic+8.0

Partition Magic - program umożliwiający szybką i łatwą zmianę rozmiarów partycji dyskowych, dzielenie oraz łączenie partycji.

dobrze, a jest to możliwe bez formatowania? tak pom prostu od ręki?

Uwaga program bezpłatnie oferowany jest jedynie w 60 - dniowej wersji demo. Można w programie robić wszystko, jednak nie można dokonać faktycznych zmian…

co to am być? jest to cytat z downloadu na dobreprogramy.pl z tego programu partition magic

Nie potrzeba formatować dysku. Program robi to ,od ręki ,

Bardzo fajnie tylko:

…więc pytajacy musiałby zakupić pełną wersję, a do jednorazowej zmiany rozmiaru partycji to się raczej nie opłaca :?

Wystarczy darmowe narzędzie :arrow: GParted

Mała instrukcja (nie sugeruj się tytułem prezentacji) :arrow: klik

Pamiętaj oczywiście o dokładnej defragmentacji partycji, którą będziesz się bawić oraz ewentualnym zrobieniu kopii ważnych danych.

ale to się nie che pobrać:/ ani nic nie wyskakuje ani nic:/

Wystarczy wpisać w google nazwę programu aby znaleźć mirrory do downloadu i zassać z innego żródła :stuck_out_tongue:

dobra, już pobrałem, ale nadal nie wiem jak mam to podzielić:(-> oglądnęłem tą prezentację, ale zbytnio nie kumam:P.

mógłby mi ktoś to przybliżyć opisując sposób przydzielenia tego miejsca innej, nowej partycji?