Podział radiówki na 2 komputery

Witam, posiadam internet radiowy i chciałbym go podzielić na PC i laptopa za pomocą tego routera czy jest to możliwe przy użyciu tylko tego routera czy będzie potrzebny drugi.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeżeli rozdzielony internet puścisz kablami to możesz użyć tylko jednego (tego) routera, ale jeżeli chcesz mieć sieć bezprzewodową to nie obejdzie się bez kupna jeszcze jednego takiego urządzenia (ewentualnie samego AP).

Zależy jeszcze jaką masz końcówkę od tego internetu radiowego.

Jeśli RJ-45 wystarczy jedno urządzenie jeśli wkręcana w kartę sieciową to 2.

Końcówkę mam wkręcaną, ale przeczytałem gdzieś żeby podzielić radiówkę wystarczy AP z trybem Klienta?

Tak dobrze wyczytałeś tylko pamiętaj że AP musi mieć przynajmniej więcej niż 1 port LAN i będziesz łączył kompy za pomocą kabli.

Ok a ten nie spełniałby roli 2 lub jakiś inny?

a ja mam pytanie czy nie dało by się podłączyć do tego routera skoro ma dwie antenki to w jednej będzie radiówka a w drugiej antenka wifi czy to działa jakoś inaczej??

Niestety nie musiałby mieć dwie niazależnie pracujące radiowe karty sieciowe a to co przedstawiłeś to jest standard “n”, a tu masz to dokładniej opisane.

Do maciek97 ten co podałeś jest to router adsl a ty potrzebujesz dsl .

no wszystko rozumiem ale ja mam w domu “airlive 802.11g wireless ap” i wkręconą do niego antenę od neta (radiówki wtyk RSMA) ale laptop łączy się z routerem przez WiFi do odległości 1,5 m wiec jakiś sygnał się z tego wydobywa, no i wydaje mi się, że taki wznalayek Mógł by działać

hmm łączy się z routerem czy z dostawcą bezpośrednio ? Możesz w takim układzie wejść np na stronę konfiguracyjną routera i na wp.pl?

Pozdrawiam

jeżeli to pytanko było do mnie to nie za bardzo rozumiem xD ale mogę powiedzieć ze laptop widzi internet (mogę chodzić po stronkach) i widzi inne komputery w sieci podłączone kablem, a co do strony konfiguracji to po 1 nie wiem jak wejść a po 2 nie mam na razie laptopa z wifi

Wpisz w pasku adresu 192.168.1.1 - najpierw z poziomu laptopa będącego w tych 1,5 m zasięgu, a potem z poziomu komputera podłączonego do access pointa. jeśli pokaże ci się pytanie o hasło, to możesz wejść na stronę konfiguracyjną (łączysz się przez ten access point), jeśli się nie pokaże, to nie możesz (łączysz się bezpośrednio z dostawcą). Sprawdź czy można się zalogować wpisując login: admin, bez hasła.

Sam to kupiłeś czy dostałeś od dostawcy?

Raczej nie da rady. Stojąc przy tym access poincie, pewnie łapałeś sygnał bezpośrednio z przekaźnika dostawcy (to właśnie sprawdzamy). W takiej sytuacji, nie mógłbyś korzystać z Internetu na laptopie i na komputerze podłączonym przez access point jednocześnie.

Jeśli nie chcesz łączyć się bezprzewodowo z routerem, to by wystarczył. Ale skoro masz już access point, nie będzie ci on potrzebny.

Siemka. Mam taki problem iz posiadam internet radiowy również z kablem wkręcanym do karty sieciowej. Chciałbym podzielić neta na kompa i ps3. Wiem już że potrzebuje AP i routera tylko ze nie wiem jakiego :d Bede bardzo wdzieczny za jakies rady lub konkretny sprzet.

dowolny AP i dowolny router z WAN na rj45… postów pt “możecie polecic jakiś router” jest na forum pewnie kilkaset. szczególnie łatwo jest polecic cos jezeli nie podales zadnych oczekiwan ani parametrow.

http://www.google.pl/#hl=pl&q=site%3Ado … 4fe9adc143

pozdrawiam

No dokładnie nie mówie czego oczekuje bo się poprostu kompletnie nie znam. Router zależy mi by był z WiFi. A kolego mógłbyś mi wyjaśnić jak takie podłączenie wygląda. Chodzi mi o to gdzie te AP pożniej co z tym routerem itd. Może te pytania wydają się głupie ale ja naprawde się w tym nie oriętuje. Dziekuje z góry za pomoc.

ps. Prosze o szybka pomoc

Z AP wykręcasz antenę w to miejsce wkręcasz kabel z anteny dachowej. Łączysz się przez port RJ-45, ustawiasz w nim tryb AP-client i konfigurujesz tak jak była skonfigurowana karta sieciowa w komputerze. Łączysz kablem ethernetowym (skrętka) z portem WAN routera, do portu LAN podłączasz komputer i konfigurujesz (głównie chodzi tu o zabezpieczenie sieci wi-fi).

Router ma być z portem WAN typu RJ-45, często błędnie nazywany routerem DSL. Nie pomyl go z routerem ADSL, który ma port WAN typu RJ-11 i nadaje się do łącz dostarczanych za pomocą linii telefonicznej (Netia, Neostrada) - port typu RJ-11 jest mniejszy od portu RJ-45 (tego typu poza portem WAN w routerze którego potrzebujesz są też wszystkie porty LAN).

Dzieki za objasnienie. Odpisuje dopiero teraz bo nie bylo mnie ostatnio.

Witam ja mam inne pytanie chodzi mi oto jak skonfigurować komputer i ruter

Mam w komputerze 2 karty sieciowe jedna to wifi a druga to lan.

Odbieram internet przez wifi z rutera dostawcy i chce udostępnić neta przez wifi.

Czyli:

Komputer 1 odbiera neta przez karte wifi z rutera od dostawcy.

mam włączone udostępnianie połączenia na lan i kablem krosowanym idzie do rutera

mojego http://www.asianic.com.ph/product/edimax-ar-7064g+ Teraz pytanie jak z konfigurować ruter

W routerze ustawiasz jako bramę domyślną adres IP karty sieciowej przewodowej, łączysz go przy użyciu gniazda WAN. W sieci LAN możesz ustawić przydzielanie IP za pomocą DHCP. To jest najprostszy sposób.