Podział radiówki na 3 kompy bez routera

Witam

Mam pewnie wątpliwości, teraz mam podzieloną radiówkę na 2 kompy bez routera, komp 1 udostępnia neta na komp 2 i teraz chcę do tego dołączyć 3 komputer i chce żeby komp 1 udostępniał neta na pozostałe dwa czy windows xp poradzi sobie z czymś takim ?

mam nadzieje że coś z tego zrozumiecie

Pozdro

teoretycznie powinno Ci to działać, rozumiem, że chcesz to zrobić kablowo dokładająć dodatkową sieciówkę na PCI / bo router to nic innego jak kilka sieciówek odpowiednio skonfigurowanych, ale problem w tym, że odpowiednio, a Windows nie ma tego zaimplementowanego i może dochodzić do konfliktów / / ale w praktyce odradzałbym Ci to i proponował zastosowanie routera albo tańszego siwtcha między Twoim kompem / po sieciówce / a tamtymi dwoma.

chcę właśnie wpiąc jeszcze jedną sieciówkę pod pci tylko nie jestem pewny czy net będzie prawidłowo udostępniony na obie sieciówki czy tylko na jedną.

Zaraz przeglądne switche na allegro.

Chyba jednak nie da się tak za pomocą narzedza które ma windows xp, żeby połączenie udostępnić na dwie karty sieciowe, próbowałem ale się tak nie da. Przy ustawianiu udostępniania wybierasz sieć na którą ma być udostępnione połączenie internetowe nie ma natomiast opcji na kilka sieci.

Ja mam w domu dwa komputery, i właśnie udostępniam internet (radiówka) na ten drugi i chcę tylko napisać, że to jest beznadziejne rozwiązanie, cały czas musi działać ten komputer - serwer, żeby na tym drugim działał internet.

dlatego polecam jakiś router, sam szukam takiego, ale nie wiem co wybrać…

witam, mam takie samo pytanie. Zamierzam zalozyc internet radiowy, predkosc 128kbps. Bedzie mozliwe rozdzielenie go pod jednym kompem na drugiego, bez kupywania switchy itp?

2 pytanie- jak bedzie mi sie sprawowac telefonia voip? zakladam, ze predkosc wysylanych danych bedzie wynosila 56-64kbps, dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.

do tego trzeba kabel zcrosowany i po sieciówce w każdym kompie

Ale bez problemu radzi sobie z tym każda dystrybucji Linuksa i *BSD.

To bedzie pędkość jak na modemie więc nie za dobrze

dzieki chlopaki za odpowiedz.

mam jeszcze jedno pytanko- jak beda mi instalowac internet radiowy to rozumiem zaloza antene oraz karte WLan? i stad moje pytanie kolejne, czy moge miec sieciowke dodatkowo w kompie, a zniej wyprowadzony rozgaleznik RJ-45, czy bedzie szedl sygnal przez te sieciowke? powininen isc, ale pytam sie dla pewnosci. Do rozgaleznika chce podlaczyc drugie kompa oraz bramke voip. 2 kompy nie beda chodzily jednoczesnie, wiec nie bedzie takiej zamuly.

jest to rozwiazanie tymczasowe, poniewaz mysle, ze w przyszlosci powroce do adsl, do 14 lutego nie wiadomo co bedzie z neostrada, ale tez nie chce dawac dziadom zarabia. Z kolei monterzy z radiowki chca dodatkowo 100zl za brameczke na dwa kompy, to juz wole przez jednego kompa, zeby wszystko szlo. Prosze o odpowiedzi i dzieki jeszcze raz!

możesz tak udostępniać, mówię w sensie technicznym, a nie jakichś kombinacji ale skoro już się o to pytałeś to mogą Ci to dostawcy “przykrócić” analizując dokładnie pakiet pochodzący z drugiego kompa / jego trasę-zobaczą, że między bramą, a kompem docelowym jest jeszcze jeden host, a nie powinno go być / lub przechwycą adres MAC drugiej sieciówki.

tylko, ze oni to raczej dostarczaja na 1 budynek mieszkalny, a rozdzielam w swoim lokalu. to tak samo jesli bym zakupil router, tez rozdziela sygnal, ale chce zmniejszyc koszty- o to chodzi

jeżeli po stronie dostawcy nie masz problemów to z technicznego punktu widezenia też ich nie powinno być.