Podział radiówki z PPPoE

Chcę podzielić radiówkę która ma PPPoE i rozesłać przez wifi (na 2 komputery). Zapewne potrzeba do tego routera wifi oraz ap, moje pytanie polega na tym jaki sprzęt wybrać?

Najprostszy routerek, ap, TP-LINKa.

TP-Link TL-WR340G.

Korzystam z takiego od prawie roku i zero problemów. Polecam.

Jak wygląda infrastruktura radiówki teraz. jest już w domu jakis router, czy PPPoE jest skonfigurowane na komputerze. Jesli na komputerze i nie ma w domu zadnego urządzenia to czy kabel idący do komputera to wkręcany koncentryk., czy sketka zakończona wtykiem RJ-45?

Jesli wkręcany to z wymienionym wyżej Tp-Link 340 G bedzie kłopot bo antenka nie jest wykręcana w związku z tym nie wkreci się anteny zewnętrznej do niego.

A więc wygląda to u mnie tak: antena–>przez “wkrętkę” do karty sieciowej–>PPPoE skonfigurowane na komputerze.

W takim razie potrzebujesz routerka z AP, z funkcją (WISP).

Polecam TP-Link TL-WR543G.

Do niego podłączasz antenę z dachu, konfigurujesz PPPoE.

Następnie, aby mieć Wi-Fi w domu podłączasz TL-WR340G do TL-WR543G, ustawiasz zabezpieczenia na TL-WR340G (po to aby nikt nieautoryzowany nie ciągnął od Ciebie neta), wyłączasz na nim DHCP i Wi-Fi śmiga.

Na TL-WR543G ustawiasz adres LAN 192.168.1.1 (default) natomiast na TL-WR340 (192.168.1.200) z tym, że na TL-WR543G najpierw ustawiasz przedział IP od 192.168.1.2 do 192.168.1.199.

Routerki łączysz RJ-45 (obojętnie czy prosty, czy krosowany).

Neon1992 wydobył esencję tego co potrzebne.

Mozna tez kupić 2 w 1 Łączy ze sobą funkcje WISP i AP posiada kolokwialnie mówiąć 2 radyjka. co pozwoli 2 urządzenia zastapić jednym OvisLink G.DUO