Podzial sciagnietego pliku htm

Witam serdecznie,informatyka nie jest moja mocna dziedzina i mam cos czego nie moge przeskoczyc,Otoz sciagnalem sobie spakowana zip-em wersje pewnej ksiazki napraw samochodu,otwieram ja i wypakowuje mi cala zawartosc pliku i zeby cokolwiek znalez(jakis podrozdzial to musze przewijac i przewijac).Chcilabym podzielic ten plik na kilka plikow zawierajacych poszczegolne rozdzialy ale za diabla nie moge tego zrobic bo jak mam w nowym pliku tekst to nie kopiuje mi fotek a jak znow kopiuje fotki to nie mam tekstu.Probowalem wrzucac do Worda i do Corela ale dzieje sie to co napisalem.Acrobat mam tylko do odczytu a domyslam sie ze musi byc to plik pdf.

Jak to ugryzc ???

Przepraszam za ewentualny chaos :slight_smile:

Witam,

pomysł może i się znajdzie, ale jak usystematyzujemy pewne informacje:

zdecyduj się, masz dokument w formie strony internetowej,

czy też w formacie pdf?

:slight_smile: mam dokument w formie strony internetowej o rozszerzeniu htm i otwiera mi sie on za pomoca Mozilli :)nawet jesli nie jestem w sieci

z tym pdf to pomyslalem ze pewnie taki plik umozliwia wrzucenie do niego i fotek i rysunkow i tekstu :slight_smile:

Witam,

cóż, chyba najprostszą drogą byłoby (niestety :wink: ) poznać odrobinkę (dosłownie) HTML, i albo:

  1. podzielić stronę na odzielne pliki;

  2. dorobić na jej początku hierłącza do kolejnych, interesujących Cię części.

Jest tu kliku wyjadaczy, którzy na pewno Ci pomogą,

poza tym w sieci jest masa kursów, jeden z częściej polecanych na tym forum to ten:

http://www.kurshtml.boo.pl/

Może istnieje inna metoda, ale o tej porze nic innego mi do głowy nie przychodzi,

no może poza kopiowaniem tekstu do worda i wklejaniem zdjęć w brakujące miejsca.

Jeden już kiedyś próbował, Syzyf czy jakoś tak. :wink:

Znam tego goscia :wink: i wspolczuje mu …

Uciekam zatem do html na kurs :slight_smile:

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam :smiley: