Podział sieci bezprzewodowej na dwa komputery

Witam, chciałbym podzielić swoje łącze w domu na dwa komputery, ale prawdę mówiąc średnio wiem jak to zrobić.

a więc:

-mam łącze bezprzewodowe

-router topcom skyracer wbr 754sg

-dwa komputery, jeden z kartą wifi, a drugi normalną wbudowaną.

odnnosze wiec wrażenie, ze musze do jednego komputera dokupić sieciówkę.

ale jak wygląda samo fizyczne podłączanie routera. czy kablem sieciowym, który mam w zestawie mam go połączyć z którymś z komputerów ? jesli tak to jako lan, czy wan, czy o co chodzi ?

dziękuje za pomoc, pozdrawiam

No to trzeba Ci Acces Point do rozsyłania, bierzesz kabelek prosty i wpinasz do wejścia LAN w tym routerze i wpinasz do wejścia WAN w AP.

Router najlepiej skonfiguruj aby przez DHCP przydzielał adresy w AP aby pobierał z DHCP i nazwe sieci i ew. zabezpiecznia(jakie chcesz).

A z tym dokupowaniem to masz dwa stracjonarne ?

Jeżeli tak no to sieciówka nawet za 40zł Tp-Link 551G.

tak, mam dwa kompy stacjonarne, ale jeden z nich musi byc połączony radiowo

No to tak jak pisałem, Acces Point do rozsyłania sygnału i jeżeli chcesz obydwa radiowo to karte WiFi a jeżeli tylko jeden no to ten co ma WiFi to WiFi, a drugi skrętką. Jakieś 1zł/m to mierzysz, zamawiasz i piszesz ile m i żeby było z końcówkami chyba że puszczasz przez ściany to pasuje bez końcówek i dopiero dorobić.

a jeszcze jedno pytanie, ten access point będzie mi odbierał radiowo ? bo ja nie mam żadnego kabla w domu z internetem :stuck_out_tongue:

no access point to inaczej punkt dostępowy sieci bezprzewodowej… :shock: i on odbiera zródło z kabla a wysyła bezprzewodowo… :shock:

Ten Twój router jakiś tam podłączysz z gniazda LAN do gniazda WAN w AP :slight_smile: Oczywiście tzw. skrętka bodajże kabel UTP kat.5e

to jak mam uzyc AP, skoro nie mam kabla, który bede mogl do niego podłączyć ?

Z AP prawdopodobnie CI przyjdzie kabel do konfiguracji. Ja miałem 1m do swojego Linksysa.

http://allegro.pl/item385542521_skretka … oclaw.html

A jako, że AP przy routerze będzie pewnie stał to możesz poprosić o krótszy odcinek niż metr.

chodzi mi o to, że internet do mojego domu nie przychodzi żadnym kablem, lecz radiem ! potrzebuje tak to rozwiązać, żeby najpierw urządzenie odbierało sygnal od dostawcy, a nastepnie dzielilo i rozsylalo na dwa komputery. proste.

no access point, sam access point… bez routera… wtedy działa jak switch…

ps. może wystąpić taki problem, że jeżeli dostawca ma po macu adresy przydzielane to nie zadziała… wtedy będziesz musisz, że swojego komputer udostępniać…

A ten Twój router coś tam to niby za co robi ?

Dla mnie póki co jasne było że on odbiera sygnał, a skoro on odbiera to wystarczy tylko Acces Point do rozsyłania.

Chyba, że od nie odbiera.

To opisz po kolei jak idzie kabel z anteny.

A teraz nawet jeżeli jeden komputer odbiera sygnał to narazie ten Acces Point by był w trybie Client i odbierał i do rozsyłania potrzeba drugiego AP.