Dla poniższego rysunku załóżmy następującą sytuację:
Dostawca usług R1 (jego nazwa bierze się od nazwy rutera R1) dysponuje adresem CIDR 200.200.50.0/23. Część tej przestrzeni przeznacza dla własnych sieci IP, a resztę oddaje swoim poddostawcom R2 i R4. Ci ostatni postępują według podobnego schematu.
Zakładając rozmiary sieci takie, jak przedstawiono, zaproponuj schemat adresacji IP dla wszystkich sieci.
Na który nawet nie spojrzałem? Ciekawe. Tak serio, migrowałem bazę Firebirda z 2.5 do 3.0 i rozkminiałem jak zmusić apkę do korzystania FB Clienta 3.0, niestety producent uprał się na 2.1 lub 2.5, więc nie miałem czasu patrzeć na awatary
Wiem, przeczytałem, ale wiesz, zawsze mogłeś się tak tylko tłumaczyć teraz .
Oczywiście tak tylko sobie zażartowałem, też miałem ciężki dzień i pomyślałem, że może trochę rozluźnię się tutaj skoro trafiła się okazja do pośmieszkowania.
nie wiem jak jest z fb 3.0 ale jak ja robilem upgrade do 2.5 to tylko biblioteke podmienialem - na starszej oczywiscie chodzilo ale 2.5 dawała dostęp do wiekszej ilosci udogodnien. z wersja nie mialem stycznosci poki co. troche offtop.
Niestety apka krzyczy o 2.5. FB starsze, niż 3.0 są dziurawe. Gentoo ma to do siebie, że nie wspiera dziurawego softu, o ile starsze wersje pakietów są dostępne w repo, o tyle FB 2.5 wyleciało z repo już dawno temu. FB z tarballa też nie zainstaluję, bo wymaga ncurses5, a jest już ncurses6. Zabawa z linkowaniem nie pomaga, w downgrade bawić mi się nie chce. Pozostaje mi kombinować dalej, ale ostatecznie FB Server w wersji 2.5 wyląduje na 99% na Windows Server
mi kiedys padła płyta w serwerze i probowalem na szybko uruchomic serwer na WS2012 - baza wielkosci 20GB - i powiem ci, że nie dało się z tego korzystac. potem zrobilem testy u siebie na tym samym pliku bazy i zapytania pod linxem wykonywaly sie dwukrotnie szybciej. Na małych bazach roznicy nie zauwazylem ale na duzych jest ogromna roznica w wydajnosci. Korzystam z wersji 2.5.7 pod Centos7 (aplikacja Inventex). Tak tylko dopisałem żeby nie pyło potem płaczu przez windows. I jeszcze jedną szopkę miałem z wersją 2.5 - niby nasłuchuje na domyślnym porcie 3050 i łączyłem się bez problemu z klienta za pomocą flamerobin ale sama aplikacja miala jakies problemy wydajnosciowe - okazuje sie ze czasami firebird potrzebuje dodatkowo otwartego portu 3051 i do dzis nie wiem dlaczego.
Ja spotkałem się z podobnym problemem. Na firewallu było zezwolenie tylko dla aplikacji i też chodziła jak kupa (StreamSoft), dopiero otwarcie portu rozwiązało problem.