Podział sieci w Toya Net- Proszę o podpowiedz


(Blackeee) #1

Mam neta w Toya Net i chciałbym utworzyc siec tak aby laptop działał pod WI FI. Mam modem przewodowy Scientific-Atlanta WebSTAR 2000 series Cable Modem i chciałbym podłaczyc jakis router tylko pytanie do Was jak? Posiadam takze motorola surfboard sbg900 moze na cos sie przyda to jest modem wi-fi. Z gort dzieki.


(Gorgoroth) #2

Pytasz jak podłączyć router? Kabel wychodzący z modemu wkładasz do routera w port WAN i tyle. Przed tym oczywiście konfigurujesz router. To tak w dużym skrócie.

Powinieneś raczej zapytać jaki router kupić, bo nawet nie masz takiego urządzenia, a już chcesz wiedzieć jak podłączać :stuck_out_tongue:


(Blackeee) #3

Wiec skoro wspomniałes to prosze o podpowiedz jaki router kupic?


(Gorgoroth) #4

Masz neta DSL tak więc proponuję TP - Link TL-WR543G: http://www.allegro.pl/item679490044_rou ... wysyl.html


(Blackeee) #5

Dzieki wielki mam nadzieje ze jak wynikna jakies problemy przy konfiguracji moge liczyc na ciebie nigdy tym sie nie niebawilem.


(Gorgoroth) #6

Możesz liczyć na pomoc sieciowców z całego forum :wink: Były już tematy dot. konfiguracji tego routera, a poza tym sam mam taki więc na pewno nie zginiesz :wink:

Poza tym ciekawi mnie co to jest motorola surfboard sbg900. Na moje oko to jakiś router tylko nie znam szczegółów na jego temat.


(Blackeee) #7

Nie za wiele tega ale prosze jak ktos chetny moge go sprzedac http://www.inea.pl/strony/1/i/280.php


(Gorgoroth) #8

Czyli nie możesz go wykorzystać? Dalej nie wiem czy ten sprzęt jest po DSL czy xDSL... Nie spotkałem się z takim sprzętem, a i informacji coś mało o nim.


(Blackeee) #9

Powiem tak podłaczylem znajduje siec ale jest chronina pzrez WPA nie laczy sie dalej jest " sprawdzanie tożsamości" i nie wiem co dalej dziala ale nie wiem jak skonfigurowac zeby sam pobieral haslo i sie laczyl.