Podzielenie internetu UPC Thomson TWG780UG

Witam,

mam internet UPC i w zestawie dostałem Thomson TWG780UG .Chciałbym podzielić internet na dwa komputery .Pierwszy jest mało używany i dostaje najwięcej ,bo ok.80 Mbps/s.Drugi jest używany codziennie do grania ,pobierania i rozmawiania przez Skype i dostaje tylko ok.40 Mbps/s .Zależy mi ,aby ten bardziej wymagający komputer dostawał z 80-100 Mbps/s ,a ten pierwszy z 20-40 Mbps/s .

Proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję.

Dane techniczne:

Windows 7 (w pierwszym i drugim)

Thomson TWG780UG

Internet na kablu.

PS:Dziwne jest jeszcze to ,że kiedy odłączę kabel od komputera nr.1 ,nadal dostaje tylko 40 Mbps/s :confused:

AugPL

Z tym Thomsonem łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo? Jakie masz karty sieciowe?

Z Thomsonem łączę się przewodowo . Komputer 2 ma Realtek PCIe FE Family Controller ,a pierwszy Realtek PCIe GBE Family Controller.

W takim razie karty powinny teoretycznie wyciągać 1Gb/s przepustowości, przy założeniu, że porty routera również są 1-gigabitowe. Jeśli możesz zalogować się do routera, zobacz czy nie masz tam nałożonych ograniczeń i czy router wspiera QoS (niestety na chwilę obecną nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tego routera, jak będę miał więcej czasu, tak bardziej pod wieczór, to poszukam głębiej). Sprawdź jeszcze ustawienia karty sieciowej w systemie i harmonogram QoS oraz czy karta działa w pełnym dupleksie (full-duplex).

Napisz jeszcze jakiego kabla używasz do łączenia się z Thomsonem, tj. UTP kat. 5 czy 6 (powinno być napisane na kablu, na osłonie).

Kabel do pierwszego komputera ma kat.5 ,a do drugiego kat.5 E .Z tego co wiem ,to router nie obsługuję QoS (w internecie też nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi) .Karta powinna posiadać full duplex. Co do reszty to nie wiem :confused: