Podzielenie łącza internetowego na routerze

Witam,

Mam oto taki problem. Mój brat praktycznie przez cały dzień siedzi na łączu oglądając filmy i blokując łącze. Jako że połączenie nie jest zbyt szybkie (1.3 MB) to strasznie muli internet,gry, wszystko. Chciałbym podzielić łącze w jakichś tam proporcjach (np 50/50, 70/30). Posiadam router Cerberus ADSL2 WIFI 802.11g Plus.

Znalazłem wiele wątków w tej sprawie, niektóre odnosiły się do funkcji QoS znajdującej się w tym routerze jednak albo ją źle ustawiałem albo poprostu niedziała.

proszę o pomoc w ustawieniu tej opcji bądź wskazanie mi jakiegoś innego rozwiązania.

Pentagram - nie jest polecany, qos - to farsa, jeśli chodzi o ten router.

Proponuję zainstalować na obu komputerach program cFosSpeed (najnowszy trial, po polsku, 30 dni).Pokombinować - ustawiać odpowiednie priorytety na to i owo, jest też program NetLimiter (trial 28 dni bodajże) - można określić ile co ma zużywać łącza - tak samo na jednym i drugim komputerze.

Jest także:

BandwidthControllerStandardSetup - również trial za darmo

Czyli bezpośrednio za pomocą routera nie jestem w stanie tego zrobić?

Nie, router musiałby mieć funkcję menadżera podziału pasma - a ten niestety nie posiada tej funkcji.

a jaki router to posiada? dobrze jeszcze jakby był bezprzewodowy i można podpiąć dysk zewnętrzny na usb i może drukarke…?i modem wbudowany bo mam orange po kablu tp…

Zyxel P-660HW-61 - niewiele ponad 100 zł - na allegro

http://itbiznes.pl/art17455.html

dysk zewnętrzny, drukarka - to raczej nie w takim przedziale finansowym

Bajery posiadają routery Draytek - ale są dosyć drogie.

a tak jakies 200-250zł? bedzie cos z tymi wymaganiami?

Wbudowany modem ma większość routerów dla ADSL/ADSL2 +.

Natomiast co do tej reszty, co napisałeś - nie ma szans w tym przedziale cenowym.

Draytek Vigor 2710 router ADSL do Neostrady + USB - np. kosztuje 479 zł…

dobra to może zrezygnuje z tych wymagań i niech będzie dobry router bezprzewodowy na jakieś 2 pietra.

Zwyły router - tp-link 543 lub 500

router+modem - tp-link 8810 (8801)

router z podziałem pasma (sztywny bandwich manager) - ovislink 1600+tomato (wersja specjalnie dla tego modelu, nie zwykłe tomato bo uwalisz router)

Nie tylko najlepsze w swojej klasie ale i atrakcyjne cenowo.