Podzielenie Neo 160kb/s

mam pytanie czy do podzialu tej neo moze byc taki router i karta sieciowa

DLink Router VPN SW.4P DI-604–Cena brutto: 105,00 zł -

Fast Ethernet PCI RJ45 Realtek 16,00 zł

no i kabelek ale oto sie spytam w sklepie :slight_smile:

kompy sa od siebie jakies 3-4 metrow w scianie jes wywiercona juz dziura zeby podlaczyc neo wiec nie powino byc hyba problemow ale niewiem jaki sprzet kupic zeby byl dobry do

P 4 2Ghz 256 ram SDki GeForce mx 400 (windowsa XP jeszcze ciagnie xD )

Odradzam d-link i linksysy, polecam netgear router

Czemu odradzasz coś co jest uznaną marką wśród użytkowników?

Przecież sprzęt cisco, pentagram i d-link to obecnie najlepszy sprzęt sieciowy dostępny na rynku.

iRUKA nie sprawdzałem co ma ten router, bo powinieneś dac linka z informacjami technicznymi.

Aby rozdzielić neo musisz mieć router z wbudowanym modemem ADSL i najlepiej switchem :slight_smile:

Karty sieciowe w komputerach i skrętka to rzecz mówiąć podstawa ;]

oto link do routera http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DLINK+DI-604

Nic tam nie pisze iż posiada wbudowany router adsl więc trzeba będzie dokupić oddzielny.

W tej cenie jednak zdecydowanie bardziej radzę zastanowić się nad cerberusem - świetnie się nada do podziałki :slight_smile:

a masz jakies rady co do okablowania , kart sieciowych itd ??

Witam,

ja za to odradzam D-Linki i polecam Linksysy… sam mam WAG200 i jestem z niego bardzo zadowolony… dużym plusem jest to ze, tak jak niewiele routerów ma - NIE PRZEGRZEWA SIE. przegrzewanie sprzetu to glowny powod tego, że sprzet szybko pada… Moj linksys po 8 godzinach pracy jest jedynie lekko ciepły… i nie mam problemów z rozlaczaniem neo…

D-Linka miałem i ma troszku problemów pod WiFi ale sie okropnie grzeje. Niałem też doczynienia z routerem SMC 7204BRA i zdecydowanie odradzam - podobnie jak D-Link okropnie sie grzał… jedyna metoda to zdjąć obudowe…

Ale wybór zostawiam Tobie…

Co do kart sieciowych… ja mam zintegorwana karte sieciowa intela i nie mam jakichkolwiek zastrzerzeń… wiem ze tutaj to nie trzeba szaleć… wystarczy jakas prosta karta na 10/100 Mbps … byle nie firmy “krzak”

Co do okablowania: zwykły kabel prosty … nie ma co kombinowac… jak cos to mozna samemu sieknąć taki kablek :stuck_out_tongue:

Na neo 128kb/s to idź do sklepu i tam kup, to co Ci gościu poleca. Karta sieciowa - byle działała, a kabel to wiadomo - i tak wszędzie są takie same.

Naprawdę przy takiej prędkości i odległości nie będzie miało to żadnego znaczenia.

Tylko powiedz mu jak bedziesz laczyl te kompy, zaby Ci odpowiedni kabel dal, bo mnie juz raz w jajo zrobiono:P DObrze ze zmiana wtyczki pomogla;P

pozdrawiam,

dzieki wszysrkim za pomoc :slight_smile: