Pogram do tworzenia kopii zapasowych płyt DVD

(Wackymail) #1

Jak w temacie. Poszukuję programu, który pozwoli mi zrzucić oryginalne płyty DVD z filmami na dysk komputera. Zarówno w postaci pilków jak i ISO. Chcę swoje płyty kopiować 1:1, bez ruszania czegokolwiek.  Program bez zgrzytów ma śmigać pod Windowsem 10.

(skrzek) #2

Same kopie powinieneś bez problemów zrobić Alcoholem 52% (bezpłatny, bez opcji nagrywania)

(KAZDAN63) #3

CDBURNERXP :

https://cdburnerxp.se/pl/download

(Wackymail) #4

skrzek, dziękuję za odpowiedź :wink: Jest jednak coś, co mnie zaniepokoilo odnośnie tego programu. Czytałem opinie i recenzje pod nim, np.

Trochę się przestraszyłem. Nie chcę żadnych syfów na kompie.

(QbaTheRipper) #5

Ja od wielu lat używam DVDFaba.Robi doskonałe kopie DVD i nie tylko.Testowałem wiele i ten nigdy mnie nie zawiódł.Jedyny problem to to, że jest płatny.

(Wackymail) #6

Potrzebuję dobrego i w pełni darmowego programu, który działa bez żadnych zgrzytów na Windzie 10. Na Alcohola chyba się nie skuszę, bo ponoć dołącza jakiś syf, którego nie można odhaczyć przy instalacji. Kiedyś korzystałem z DVD Decryptera i byłem zadowolony, ale to już nierozwijany program i pewnie nie śmiga pod dziesiątką.

(sfirecki) #7

Cześć,

zależy z jakich filmów będziesz chciał robić te kopie. Z polskich czy zagranicznych. Do polskich produkcji czyli płyt dvd dodawancyh do gazet czy ze sklepów Empiku itp. spokojnie wystarczy Dvd decrypter i Dvd shrink. Dlaczego? Bo polskie płyty dvd są niezabezpieczone przed kopiowaniem. Shrink i decrypter - starsze programy, ale dalej spokojnie chodzą i wykonują swoje zadanie wspaniale. Polecam i gwarantuje, że programy działają dalej. To, że Decrypter i Shrink są nierozwijane, nie znaczy że dalej nie działają świetnie.

Co do filmów dvd zagranicznych przywiezionych np. z Usa, Anglii itd to dalej używam Shrinka i Decryptera. Niektóre produkcje można skopiować, nawet jak są zabezpieczone dalej Shrinkiem lub Decrypterem, ale są też produkcje, które mają już mocniejsze zabezpieczenie i wtedy używam DvdFab, który jeszcze nigdy nie miał kłopotów z najbardziej zabezpieczonym filmem. Wersja płatna obowiązkowa dla każdego miłośnika robienia kopii swoich filmów dvd z domowej videoteki, ale przez 30 dni można zapoznać się z program bezpłatnie.

Nie mam Win 10, więc nie wiem jak działa pod tym systemem. Pod 8.1 każdy z tych programów chodzi wspaniale. Zainstaluj pod Win 10 i napisz jak chodzi Shrink i Decrypter. Sam jestem ciekawy.

Pozdrawiam i powodzenia.