Pogrubiona Czcionka w Aktywnym Polu Logowania/Loginu Czy Adresu E-Mail

Witam,

Od paru dni mam problem z pogrubioną czcionką w aktywnym polu do wpisania np. adresu e-mail bądź loginu.

Na każdej jednej stronie czy portalu społecznościowym, czy poczcie e-mail w aktywnym polu mam pogrubioną czcionkę, wygląda to tak jak na screenie


Kliknij By Powiększyć

na przykładnie konta OneDrive Microsoftu. Czerwona strzałka pokazuje że opis pola aktywnego jest pogrubiony, a w wcześniej była czcionka normalna.

W czym jest problem, coś zaznaczyłem przypadkowo?. Taki problem jest zarówno na przeglądarkach Mozilla Firefox jak również Google Chrome zaktualizowanych do najnowszych wersji.

Nie tylko w polu logowania masz inną czcionkę.
Poza tym polem także.
Zobacz na g w “zaloguj”

Może wyczyść Ccleanerem lub innym programem pamięć podręczną czcionek.

Dalej, zaloguj, pasek wpisywania maila - to czcionka aktywnego paska tytułu w personalizacji windows - wygląd okna (rozmiar czcionki też). To zawsze pierwsze ustawiam na win 7 i nawet w XP (zaawansowane opcje widoku). Właśnie pasek tytułu, aktywny, nieaktywny, menu i inne - to ustawia się w systemie. Potem dopiero ma się takie czcionki w firefoxie. Czcionki zawartości stron, to inne ustawianie w przeglądarkach.

Podobny temat.

Dzięki za odpowiedzi Koledzy tylko nie co nie mogę złapać gdzie czego szukać, Kolega cyngiel 1 wrzucił podobny problem tylko z Win7 tu u mnie jest XP.

I nie bardzo wiem gdzie szukać owych ustawień w XP?.

Dodam że także czyściłem CCleanerem ale nic nie pomogło miałem zaznaczoną opcję Pamięć Podręczna Czcionek.

To na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy:

Wyskoczy okno - wybierz zakładkę widok i na dole masz zaawansowane:


Wyskoczy wygląd zaawansowane i będzie rozwijana lista:

Po kolei ustawiasz czcionki, a niżej rozmiar. Ja mam systemową, którą dodał word office. U Ciebie może być wszędzie ustawiona Arial.
Potem OK, zostanie pierwsze okno i dajesz zastosuj. Dochodzą kolory pasków i można naprawdę ciekawie poustawiać. Przyglądnij się na wielkość liter w pasku adresu. Trochę przesadziłem, żebyś widział:

Dziękuje za szczegółowy opis, zrobiłem tak jak napisałeś ale u mnie wszystko wygląda na OK, czcionkę mam ustawioną na Normalny rozmiar i nazwa czcionki Tahoma.

U Ciebie normalny rozmiar, to 8? Dlatego masz malutkie cyferki w aktywnych polach logowania.

Sprawdziłem i jest rozmiar 8 czcionki faktycznie, ale nawet jak zmienię na większy rozmiar 12 to nie ma różnicy dalej jest tak jak było.

Coś robisz źle, albo nie dajesz “zastosuj”.
We właściwościach ekranu, menu widok, to masz styl klasyczny windows, poniżej schemat kolorów standardowy windows, czcionka normalna?
A może pozostaw te ustawienia, co przy okazji ktoś, kto trochę zna się, poustawia Tobie prawidłowo.

Takie są ustawienia domyślne w stylu - Windows XP

Aktywny pasek tytułu - Trebuchet MS : 10

Etykietka narzędzia - Tahoma : 8

Ikona - Tahoma : 8

Menu - Tahoma : 8

Nazwa palety - Tahoma : 8

Nieaktywny pasek tytułu - Trebuchet MS : 10

Okno komunikatu - Tahoma : 8

Wybrane elementy - Tahoma : 8

Takie w Stylu Klasycznym:

Wszędzie Tahoma: 8

Zwróć uwagę, że koło rozmiaru czcionki masz literkę B którą możesz pogrubiać lub też robić normalną czcionkę przy danym ustawieniu.
Poza tym jeśli coś ustawisz inaczej (zmienisz) niż jest domyślnie w danym Stylu, to po zapisaniu zmian automatycznie w pierwszym oknie jak do niego powrócisz pokaże ci już na przykład Klasyczny Windows (zmodyfikowany) co będzie znaczyło, że któreś z ustawień nie są domyślne, a więc zmienione przez Ciebie.
Jak dasz zastosuj i OK to wówczas możesz sobie ją zapisać i wrócić do niej kiedy chcesz (“zapisz jako” i nadać jej nazwę)
Wybierając kompozycję Styl klasyczny lub Windows XP będziesz zawsze mógł wrócić do domyślnych ustawień systemu.
Powinny być takie jak napisałem.
Jeśli natomiast po wprowadzonych zmianach przez Ciebie, jak na przykład zmiana wielkości czcionki z 8 na 15 w aktywnym pasku tytułu, co powinieneś od razu zobaczyć w okienku podglądu, nic nie zmienia (zastosuj i OK) - to jest jakiś problem w systemie…

Koledzy sprawdziłem raz jeszcze wszystko i to co piszesz cyngiel 1

tak mam ustawione właśnie wszystko. Nie mam nic pogrubionego włączonego przez B.

Mało tego zauważyłem że tekst w wiadomościach e-mail odbieranych przez Outlook Express jest pogrubiony, mimo że Nadawca nie pisze pogrubioną czcionką to ja widzę tekst pogrubiony.

OK.
Na pierwszej karcie Właściwości Ekran kliknij KOMPOZYCJE i włącz styl XP ( daj OK).
Przełączy ci się na domyślny (niebieski).
Powinieneś zobaczyć zmianę, jeśli miałeś inny.
Zobacz jaka jest czcionka.
Jeśli zła to wróć do pierwszej karty Właściwości Ekran i daj na styl Klasyczny Windows i OK.
Wówczas zobacz jaka jest czcionka ( włącz na przykład stronę z logowaniem).
Jeśli zła to kliknij na Wygląd na karcie Właściwości Ekran i następnie Zaawansowane i zmień tam rozmiar AKTYWNEGO PASKA TYTUŁU (daj największy możliwy rozmiar i największą czcionkę).
Kliknij na OK.
Zobacz, czy w ogóle zmieni ci się rozmiar belki i czcionki w oknie.
Będziemy wiedział, czy system reaguje na zmianę ustawień czy nie.
Napisz również jakiego stylu używasz (Windows XP), czy (Klasyczny Windows), oraz czy nie używasz jakiejś “nakładki” programu zmieniającego styl Windows.
Jak odpowiesz dokładnie to będzie coś więcej wiadomo.
Wygląda na to, jakby system nie reagował na zmianę ustawień wyglądu.
Pozmieniaj elementy i zobacz, czy się zmieniają, czy nie.
Ta pierwsza pozycja AKTYWNY PASEK TYTUŁU od razu jak ją zmieniasz (wielkość i czcionkę) to masz u góry podgląd powinien się zmieniać w zależności od tego co ustawiasz.
Napisz, czy jak zmienisz wielkość i czcionkę w AKTYWNYM PASKU ADRESU na największe oraz zmienisz czcionkę na jakąś nietypową i klikniesz B “pogrubienie” i dając na OK, czy zobaczysz jak włączysz w systemie jakieś okno, że jest wielkie i takie tez napisy tą dziwną pogrubioną czcionką.
Napisz czy system reaguje na zmiany jakie wprowadzasz.
To jest ważne ponieważ, jeśli system reaguje na wielkość okien i czcionki jak je zmienisz, a jednak w domyślnych ustawieniach jest zła, to by świadczyło o tym, że masz uszkodzone wyświetlanie czcionek domyślnych.
Przy instalacji jakiegoś programu mogło dojść do podmiany czcionek i mimo, że w ustawieniach jest wybrana dobra, to jednak jest ona podmieniona w katalogu z czcionkami…
U Ciebie domyślna czcionka zmieniła się tylko na stronach internetowych z tego co napisałeś…tak?
Nie zauważyłeś, aby zmieniła się w samym systemie (opis okien, menu kontekstowe i wszystko inne jest dobre?)…tylko w tekstach w internecie jest inna?

1 polubienie

Czy problem pojawił się po odinstalowaniu jakiejś gry?

Problem opanowany, wszystko jest jak należy.