Pogrubione czcionki

Witam,

spotkał mnie problem pogrubionych czcionek w Windows 7 (czasami mix kursywa+pogrubienie).

google_3_min.png

Na XP poradziłem sobie bez problemu, bo też to miałem jakiś czas temu. Rozwiązaniem było wtedy zainstalowanie wszystkich czcionek ponownie.

Rozwiązanie dla Windows 7 jest identyczne, ale ja używam wersji RC (build 7100) i w folderze “Fonts” w menu Plik nie ma opcji instalacji nowej czcionki.

fonts_min.png

Próbowałem już metody kopiuj-wklej tych samych czcionek ale nie pomogło, to samo z projektem “corefonts” z SourceForge.

Jak można to inaczej załatwić?

Start -> Panel Sterowania -> Czcionki

Aby zainstalować czcionkę po prostu ją przeciągasz do folderu z czcionkami.

Cóż… wiem jak dostać się do folderu z czcionkami :wink: Nie mogę ich tylko hurtowo zainstalować.

Zaznacz wszystkie nowe czcionki i przekopiuj je do folderu systemowego FONTS.

Ale ja nie mam żadnych nowych czcionek… Cały czas chodzi o czcionki już zainstalowane w systemie.

Ehh, za każdym razem muszę tłumaczyć 5 razy bo nikt nie czyta dokładnie pierwszego postu :?

Ale mimo wszystko skopiowałem całą zawartość folderu FONTS do innego folderu a potem z powrotem do FONTS. Było tego prawie 300 plików ważących 650MB. Potem restart i ■■■■ - wciąż mam pogrubione :frowning:

Witam jestem nowy na forum postaram się pisać tutaj co jakiś czas :smiley: a teraz na poważnie. Ja też spotkałem się z tym problemem czcionki pogrubionej/kursywy, też wczoraj i też mam taki sam system a problem pojawił się po odinstalowaniu left 4 dead. Również zainstalowałem wszystkie czcionki i nic nie dało. Po reinstalce gry w folderze L4D został mi 1 plik, którego nie mogłem usunąć ponieważ był on używany przez inny program jednak mi zniknął nie wiem kiedy a najciekawsze, że była to jakaś czcionka. Jak uda mi się coś wykombinować od razu tomilipin napiszę Ci w temacie

Edit. 1.

UDAŁO MI SIĘ !!

Zainstalowałem na nowo Left 4 Dead i znalazłem folder z czcionkami. Jest ich tam 11 to zainstalowałem wszystkie i jak się okazało tylko 1 z nich była zainstalowana. To znaczy, że masz usunięte kilka fontów i dla tego nic nie daje jak próbujesz zainstalować już te co masz. Wrzucam Ci paczkę z tymi fontami. Musi pomóc.

http://www.sendspace.com/file/yfea2y

p.s. Nawet kompa nie trzeba restartować. :stuck_out_tongue:

Hihi, działa :smiley: Twoja paczka czcionek pomogła, nawet bez restartowania.

A przyznam się, że faktycznie też odinstalowałem jakieś dwie gry i po tym wystąpił problem z pogrubionymi czcionkami.

Dziękuję Ci bardzo, macko5395 - widzę, że chyba nawet zarejestrowałeś się żeby napisać tego posta. Super!

Jeszcze raz wielkie dzięki.