Pojawianie się ekranu błędu stop podczas uruchamiania gier

Przedchwila chciałem zagrać w Demo Crysisa i podczas uruchamiania wyskoczyło mi takie coś:

http://www.speedyshare.com/548350461.html

Póżniej okazało się że wyskakuje to gdy chce uruchomic jaką kolwiek gre. Wcześniej tego problemu nie miałem, dopiero przed chwila mi to wyskoczyło.

Mam win XP i nie robiłem żadnych prób OC itp.itd. Nie wiem co zrobić, widze takie coś poraz pierwszy :frowning:

To chyba dotyczy pamięci lub pliku wymiany - ale nie wiem dokładnie o co chodzi…

A napięcia są wporządku? Bo coś mi nie pasuje.

post-63729-1385653377541_thumb.jpg

Widać gołym okiem, że są nieprawidłowe

Chodzi o +/- 5 i +/- 12

napięcia zmierz miernikiem - jakbyś miał 9,6V na +12V komp by się pewnie nie odpalił… nawet jeśli są to przekłamania czujników to dziwne aby aż o tyle się pomyliły… musisz sprawdzić napięcia miernikiem. Powbijaj w BIOSie wszystko na stałe (napięcia, taktowania, wyłącz EIST/C1E). Zapuść orthosa na całą noc opcja Blend - stress CPU and RAM aby przekonać się czy jest wszystko stabilne

Dokładnie napięcia +/-5V i +/-12V są tragiczne. Najlepiej jest zmierzyć je miernikiem, bo te podawane przez programy różnią się często od tych prawdziwych. Jednak te przekłamania nie mogą być aż tak duże i te wartości podane przez Ciebie należy potraktować bardzo poważnie. Na Twoim miejscu pierwszą rzeczą jaką bym zrobił, byłby właśnie pomiar napięć zasilacza, bo może okazać się że niedługo połowa twojego komputera pójdzie z dymem.

Tak więc pomierz te napięcia, jeżeli nie wiesz jak to się robi to skorzystaj z tej instrukcji pomiaru napięć zasilacza.

Ten zasilacz to jest ten, który posiadasz w opisie, tj. Chieftec 500W? #-o

Pozdrawiam.

Ale rano na lini 12V mialem 11,85 a teraz mam 9,18

Tak mam Chieftec 500W, więć pytałem na początku czy taki zasilacz będzie dobry, opsisaliście ze tak albo może pechowy model…

Gdy próbuje uruchomic jaką kolwiek wymagajaca aplikacje np Gre to pojawia mi się to co wkleiłem w 1 poście

Wykonaj pomiary tych napięć. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź też komputer na innym zasilaczu, np. pożycz jakiś od znajomego.

No właśnie bardzo się zdziwiłem, że na zasilaczu Chieftec 500W dzieją się takie cuda. Jeżeli winny będzie zasilacz, to naprawdę musiałeś trafić pechowy egzemplarz…

Jeżeli okaże się, że to nie wina zasilacza, a te napięcia to tylko błąd układu pomiarowego na płycie, to wtedy będziemy szukać innej przyczyny. Jednak najpierw trzeba wykluczyć winę zasilacza.

A czy poprzez jakis program da się zepsuć zasilacz? Np procek przez OC a z zasilaczem jest mozliwe takie coś zebym wiedział czy mi czegos nie wkręcają gdy zaniose do gwarancji.