Pojawianie się plików thumbs.db i pola zaznaczania


(skyrunner808) #1

Witam,

Tak jak w temacie: pojawiają się pliki thumbs.db, które wcześniej się nie tworzyły... Ta sytuacja ma miejsce chyba od użycia Adwcleaner'a. Na stałe używam także CCleaner'a, Auslogics Registry Cleaner i okazjonalnie Odkurzacza (używając własnego rozsądku, ponieważ kiedyś musiałem odratować system, bo pozwoliłem Odkurzaczowi na zbyt wiele : )). Od pewnego czasu nawet Odkurzacz nie daje rady usunąć thumbs'ów, robiłem to ręcznie, ale po ponownym uruchomieniu pojawiają się od nowa.

Zauważyłem także obecność pola zaznaczania (czy jak to się nazywa), dzięki któremu można obsługiwać pulpit za pomocą strzałek. Pojawiał się on także wcześniej, ale po ponownym uruchomieniu "problem" znikał. "Problem" w cudzysłowiu, gdyż wiem, że to nic poważnego, ale jest to irytujące, tym bardziej, że nie wiem skąd się to wzięło...

Od razu mówię, że przeglądałem kilka forów polskich i angielskich i podane tam metody nie działają (nie mogę znaleźć gpedit.msc, o którym mowa tutaj http://www.sitepoint.com/switch-off-thu ... n-windows/), a samo ukrycie plików systemowych czy wyłączenie pokazywania ukrytych plików mnie nie zadowala. Od zawsze mam te funkcje włączone, aby mieć oko na stan systemu, a ukrycie czegoś przed własnymi oczami, żeby się samemu oszukać jest głupstwem.

Dziękuję za wszelką pomoc i objaśnienia : )


(ybu) #2

Poczytaj ten opis.

może to jest powodem tej sytuacji?

http://www.instalki.pl/demonstracje/sys ... t-msc.html

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win ... -home.html

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... me-premium


(skyrunner808) #3

Bardzo dziękuję za pomoc. Pomogło na oba przytoczone przeze mnie problemy : )

Osobom, które spotka podobny los polecam poczytanie podanych wyżej przez @ybu stron i objaśniam:

  1. Będąc posiadaczem Windows'a 7 w wersji Home Premium trzeba plik gpedit.msc pobrać z internetu (http://www.instalki.pl/demonstracje/sys ... t-msc.html), bo tylko wersje Professional i Ultimate mają ten plik odrazu.

  2. Wchodzimy do pliku i odpalamy instalatora po czym uruchamiamy komputer ponownie. Klikamy kombinację klawiszy: klawisz windows + R i wpisujemy: mmc gpedit.msc

Program jest po ang. ale myślę, że z pomocą tej strony (http://wsparcie.conor.pl/hosting/31-dzi ... ows-7.html) każdy jest w stanie przetłumaczyć sobie wszystkie nazwy. Postępujemy zgodnie z tamtą instrukcją i uruchamiamy ponownie.

Potem najłatwiej odszukać pliki thumbs.db Odkurzaczem za pomocą modułu: "odszukaj zbędne pliki aplikacji i systemu", zaznaczamy wszystkie pliki thumbs.db i klikamy usuń.

Po tych czynnościach thumbs'y nie powinny się więcej pokazywać : )

-- Dodane 19.10.2013 (So) 20:53 --

sh** happens... thumbsy wróciły :frowning: