Pojawianie się skrótów na pen drive. Wirus?

Witam,

Chciałbym się spytać dlaczego jak przerzucam coś na pen drive, odrazu zamienia się w skrót? I nic nie moge z tym zrobić jak np chce przenieść na inny komputer te dane z pena to nie wczytuje ich (może źle określiłem, jak np. wrzuce film to film odtwarza normalnie ale tylko z pen drive, jak przeczucam na dysk komputera to już nie działa). To jest problem z pen drive czy z komputerem?

Sprawdź jak na drugim kompie się zachowuje?

 

Sformatuj go na FAT32.

Podłącz pendrive i wstaw raport UsbFix z opcji  Listing

No więc tak. Sformatowałem go tak jak mówiłeś. Z mojego komputera jak przerzuce też zamienia się w skrót i z kuzynki kompa to samo. Wszystkie czynności zrobiłem po tym jak sformatowałem.

Może kompy zawirusowane? sprawdź.

 

I zrób to co kolega, napisał wyżej.

Prosze o to wpis

UsbFix Listing 1.txt

Masz zawirusowany system (infekcja przenosi się na pendrive’ie).

Dziękuje bardzo za wskazówki i diagnozę :wink:

Odinstaluj DefaultTab.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Uruchom w trybie awaryjnym i wtedy wykonaj skrypt.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

http://support.kaspersky.com/pl/general/various/493#q1

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-3601936837-3678968528-610748813-1001..\Run: [zyrhxgyrtk] wscript.exe //B "C:\Users\Geralt\AppData\Roaming\zyrhxgyrtk..vbs" File not found
O4 - HKLM..\RunOnce: [] File not found
O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-3601936837-3678968528-610748813-1000..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
O4 - Startup: C:\Users\Geralt\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\zyrhxgyrtk..vbs ()
[2014-02-22 18:11:07 | 000,039,051 | -HS- | C] () -- C:\Users\Geralt\AppData\Roaming\zyrhxgyrtk..vbs
:Files
F:\*.vbs
F:\*.lnk
attrib /d /s -s -h F:\* /c
:Commands
[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż nowy raport UsbFix z opcji Listing.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.