Pojawienie się partycji w eksploratorze- wirus?

Witam. Od niedawna pojawiła mi się nowa partycja, która jest niesformatowana, której ja nie robiłem. Gdy próbuję wejść na nią, wyskakuje mi okienko, że trzeba sformatować partycje. Mam także podłączone 2 przenośne dyski twarde, może to ma coś wspólnego z tym. Wie ktoś o co chodzi? Zamieszczam link do screena ( partycja jest zaznaczona i wskazana myszką): http://img260.imageshack.us/img260/6598 … rtycja.jpg

Sugerowałbym odłączenie dysków dodatkowych i sprawdzenie czy pojawi się ww partycja… Nie widziałem tam partycji I… czyli to może oznaczać, że jest to partycja dedykowana (nowa partycja wybrała by kolejną literkę alfabetu - literkę I).

Faktycznie, po odłączeniu dysku przenośnego partycja znikła. O co chodzi? Może jest to niesformatowana partycja dysku przenośnego czy coś? Z góry dodam że z dyskiem nic nie robiłem, po prostu dodawałem do niego pliki.

Ta partycja to miejsce nie przydzielone do innych partycji. Z doświadczenia wiem, że na “pusty” dysk nic nie wrzucisz. Najpierw formatujesz do formatu struktury systemu (fat starszy, ntfs nowszy) potem dopiero wrzucasz pliki. Jest to poprostu miejsce niezagospodarowane. Sformatuj i ciesz się miejscem ;D Dodam jeszcze, że każdy format wiąże się z plusami i minusami. Ja używam FAT32 na każdym dysku i wszystko działa jak trzeba od lat.

Sformatowałem dysk, i mogę wrzucać pliki. Zastanawia nie tylko jedno: Ten dysk formalnie jest o pojemności 100gb, pierwsza partycja ma to 100, ale ta druga, którą sformatowałem ma jeszcze 20 giga do zużycia.