Pojawił się X w czerwonym kółeczku

Witam jestem tu nowy więc na początek się przywitam. :heej:

Chyba coś zaatakowało mój komputer. Nie mogę zmienić tapety (mam cały czarny ekran bez żadnych napisów). Dodatkowo w dolnym pasku cały czas jest znaczek białego x w czerwonym kółeczku. I co chwila wyskakuje informacja: Your computer is Danger! itd. (zasłaniając przy tym sporą część mojego ekranu). Nie wiem jak to usunąć. Próbowałem przez ad-aware i avast ale nic nie znaleziono. Dodatkowo w brata profilu użytkownika nie działa kombinacja klawiszy alt+ctrl+del. Wyskakuje tylko komunikat, że menadżer zadań został wyłączony przez administratora. Wie ktoś o co chodzi? Nikt z nim nic nie robił. A brat także ma konto administratora (mam xp).

Załączam mój log abyście mogli to sprawdzić.

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł Gutek2222

Kasujesz wpisy w hijackthis i pogrubione pliki/foldery w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu:

Przeskanuj http://www.ewido.net

Daj loga z Silent Runners

Identyczna odpowiedż jak InfinityToJa -usuwam

Dzięki za szybką odp.

Próbowałem zrobić tak jak napisaliście chociaż chyba nie do końca mi się to udało, ponieważ nie wszystko znalazłem w c:windows\system32\ nie wiem dlaczego.

Jednak odrazu co rzuciło mi się w oczy to to, że nie ma już tej ikonki na dole. Nadal jednak nie mogę zmienić tapety.

Przeskanowałem system programem ewido znalazł 3 problemy i je rozwiązał.

Następnie uruchomiłem program Silent Runners i oto jego log:

Dam także raz jeszcze loga z programu HijackThis (może się przyda):

Co dalej trzeba robić? Jeżeli coś źle robiłem to proszę o wyrozumiałość i dokładne instrukcje.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmienić rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki *.* >>> Zapisać pod nazwą FIX.REG

Odpalasz awaryjny i włączasz plik FIX.REG i potwierdzasz dodanie do rejestru :

Otwórz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

To nie są twoje DNS-y usuń

Bieniol nie całość podałeś zwracaj wiekszą uwagę jak ja coś pomylę również napiszcie, czasem zmęczenie powoduje że można coś przeoczyć, zgubić

WIELKIE dzięki Panowie. Już wszystko jest OK.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie: Czy teraz mam odinstalować ten program Ewido czy ma on zostać ???

I czy nie będzie on wchodził w konflikt z moim antywirusem Avastem i firewallem Sygate ?

Proszę o odp.

Lepiej żeby został - po co masz później jeszcze raz instalować :slight_smile:

Nie będzie :slight_smile:

Ja prosze o log kontrolny z silenta :slight_smile:

Oto on:

czysty