Pojedyncza aktualizacja nie może się zainstalować (0x80070643)

Oczywiście wiadomo, że przy większej partycji to ta poprawka się instaluje.
Jednak to jest wyjście awaryjne z tym ręcznym powiększaniem partycji.
Skoro Microsoft w jakiś dziwny sposób w zależności chyba od tego z jakiego pliku ISO został zainstalowany system, na niektórych maszynach utworzył tę partycję mniejszą niz wymaga teraz ich poprawka…to ja raczej oczekuję, żeby to oni poprawili poprawkę a nie każdy user z tym problemem robił to ręcznie.

2 polubienia

Ja dzisiaj instalowałem jakieś poprawki dla Windows 11. Nie wiem, czy ok się wgrały, bo 4 lub 5 restartów ?

Ponoć publikujesz jakieś własne filmiki na YT, które naprawiają jakieś problemy z systemem Windows i aplikacjami.
Jednoczesnie nie masz pojęcie czy jakiekolwiek aktualizacje zostały poprawnie zainstalowane i dziwisz sie ze w trakcie aktualizacji były jakies restarty.
Mają prawo być bo tak to w Windows działa jesli chodzi o aktualizacje systemowe
Chłopie.Widziałeś kiedys takie coś?

Wow!
No OK, wiem o tym. Tylko po tych 4 restartach miałem nadal w Menu Start pozycję „Uruchom ponownie i zainstaluj aktualizacje”. Wyłączyłem kompa wieczorem bez instalacji, a dziś co? Już nie ma tej pozycji:
image

Ponoć publikujesz jakieś własne filmiki na YT, które naprawiają jakieś problemy z systemem Windows i aplikacjami.

Tak, to prawda. Link do kanału:
(6) Dawid Ćwikła - YouTube

No i to zrobiłes. Wyłaczyłes i uruchomiłes ponownie a ze uruchomiłes po paru godzinach. Co za róznica.

Ten napis może się (niesłusznie) utrzymywać w Menu, dopóki Windows Update nie zdejmie wajchy informującej, że ma się wyświetlać. Zazwyczaj w razie braku aktualizacji znika po krótkim czasie sam.

Dzieje się tak od co najmniej pięciu lat - sądziłem, że każdy już zauważył :wink:

Dzięki.

Cześć :slight_smile:
Pobież, choćby ze strony Dobreprogramy wersję „Free”.
Jeżeli zainstalujesz pełną w wersji Demo, nic nie będziesz mógł zrobić.
Demo to jedna wielka podpucha, by kupić subskrypcję.

W Twoim przypadku musisz rozszerzyć partycję odzyskiwania, która aktualnie ma 509MB.
Zaznacz partycje

Następnie użyj Move/Resize Partition i wpisz rozmiar w MB - 1023.

Proste i przyjemne :slight_smile:
Powodzenia :+1:t2:

Zapomniałem o najważniejszym!
Dla spokojnej głowy, zawsze rób kopię obrazu systemu przed takimi akcjami :slight_smile:

Oczywiście, w idealnym świecie\powinno być tak, jak napisałeś… Ale wiesz, jak to jest w przypadku MS?
:sweat_smile:

A zwiększenie partycji samemu, na szczęście, nic nas nie kosztuje.
Co do ryzyka o którym pisałeś, bawię się z partycjami od prawie 20 lat i ani razu nie miałem „kaplicy”.
Może to też kwestia utrzymania systemu. Może na „śmietniku” by mi wywinął orła :upside_down_face:

„Chyba muszę najpierw uzyskać wolną przestrzeń” - oczywiście. Najpierw pomniejsz partycję C o wartość jakiej Ci brakuje, albo około tej wartości, na przykład 550MB.
Następnie rozszerz „Partycje odzyskiwania”.
Jeżeli chodzi o mnie, to tylko Mini Partition Wizard i bez obaw :slight_smile:

U mnie (Microsoft tak dziwnie poustawiał partycje podczas instalacji na czysto systemu Windows 10 z oryginalnego ISO), że aby rozszerzyć partycję odzyskiwania, musiałbym zrobić nieco więcej ruchów niż tylko dwa…ponieważ, jak widać mam między C i odzyskiwania jeszcze jakąś małą nieprzydzieloną.
Nie wiem po co tak Microsoft posiekał dysk.


Poza tym w menu aktualizacji pojawia się błąd instalacji tej ostatniej poprawki jako 0x80070643, ale również jako

a czasem w menu aktualizacji jeszcze błąd pobierania.
Czyli zupełny bałagan.
Wychodzi na to, że poprawka jest ściągnięta na dysku i stąd podczas pobierania wykazuje błąd a potem podczas samej instalacji i tak w koło.

Kiedy może pojawić się w katalogu: Wykaz usługi Microsoft Update?

Spróbuje tobie i innym wytłumaczyć w czym jest problem z tą aktualizają.

W przeciwieństwie do normalnego procesu aktualizacji systemu operacyjnego, aktualizacje systemu Windows RE nie zmienija pojedyńczych plików w Windows RE na dysku (winre.wim). Zamiast tego nowsza wersja zastępuje istniejącą

Nieraz bywa tak ze ta nowa wersja nie mieści się na istniejącej partycji Windows RE wiec proces aktualizacji będzie przebiegał w zupełnie inny sposób gdzie proces Update bedzie polegał na powiekszeniu partycji WinRe kosztem partycji Systemowej z tzw. systemowego automatu

Tak to normalnie działa

  1. Jeśli istniejąca partycja Windows RE znajduje się bezpośrednio za partycją Windows, partycja Windows zostanie zmniejszona, a do partycji Windows RE zostanie dodany jej obszar.
    Nowy obraz systemu Windows RE zostanie zainstalowany na rozszerzonej partycji Windows RE.

  2. Jeśli istniejąca partycja Windows RE nie zostanie zlokalizowana bezpośrednio za partycją Windows, partycja Windows zostanie zmniejszona i jej kosztem zostanie utworzona nowa partycja Windows RE.
    Nowy obraz systemu Windows RE zostanie zainstalowany na tej nowej partycji Windows RE. Istniejąca partycja Windows RE zostanie osierocona.

  3. Jeżeli istniejącej partycji Windows RE nie można ponownie wykorzystać lub jej brak i nie można pomyślnie zmniejszyć partycji Windows, , to nowy obraz Windows RE zostanie zainstalowany na partycji Windows.
    Istniejąca partycja Windows RE zostanie osierocona o ile istniała.

Tak powinien zadziałac system.

W tym przypadku z jakis przyczyn, ten „automat” u jakiejs grupy ( jak sporej nie wiadomo),nie zadziałał, wiec Microsoft opublikował szybko obejscie dotyczące czesci uzytkowników.
Moze troche cierpliwości, zamiast rozwalac swój system.

OK ja nie mam zamiaru grzebać ręcznie w partycjach.
Ostatecznie ukryję tę poprawkę i tyle.

a ta poprawka nie jest jakaś znacząca ? w sensie że można jej nie instalować i nikt się przez to nie włamie? może jeszcze MS jakoś to naprawi?

Nie ma gwarancji, że nikt się nie włamie do twojego urządzenia, jeśli nie zainstalujesz aktualizacji systemu Windows 10. Aktualizacje systemu Windows 10 zawierają poprawki bezpieczeństwa, które chronią twój system przed nowymi zagrożeniami i lukami

Nie wiem, czy Microsoft naprawi problem z aktualizacją
Możliwe, że Microsoft pracuje nad rozwiązaniem tego błędu i wyda poprawkę

Zwiększyłem rozmiar partycji odzyskiwania do 1GB. Po tej zmianie aktualizacja została zainstalowana poprawnie.

„atakujący może ominąć funkcję szyfrowania urządzenia funkcją BitLocker na systemowym urządzeniu pamięci masowej. Osoba atakująca mająca fizyczny dostęp do celu może wykorzystać tę lukę w celu uzyskania dostępu do zaszyfrowanych danych.”

To jest problem który ma rozwiazywać ta aktualizacja.

Dokładny opis ponizej

https://msrc.microsoft.com/update-guide/vulnerability/CVE-2024-20666

Rzecz moze być wazna dla tych gdzie dostęp do komputera moze mieć więcej osób niz uzytkownik

To ważna aktualizacja np. na służbowych komputerach. Obejściem problemu jest dodanie PIN-u.

Co do zastępowania WinRE - istotnie jest podmieniany cały WIM. Ale zastanawiam się, co z adaptacjami OEM? Są wstrzykiwane z powrotem? Wątpię… Będę się musiał temu przyjrzeć.