Pokazuje mi mniejsza czestotliwosc procka niz procek ma

Mam taki problem, lecz nie wiem czy szkodliwy czy nie.

Mam Athlona 2000 XP+, wychodzilo to ~~ 1,7 GHz

Natomiast system wykrywa ( lub tylko pokazuje mam nadzieje ) AMD Athlon 1,25 GHz.

Zastanawiam sie jak to zmienic i tez martwie sie o to czy to nie wplywa na wydajnosc systemu.

Prosze o pomoc. z gory thx

Przestaw w biosie FSB na 133 i zobacz ile będzie Ghz

Wpływa na wydajność systemu.

A może cię zrobili… i masz naprawdę 1.25 GHz :slight_smile: były i takie przypadki :smiley: najlepiej sprawdź programem EVEREST Home Edition i wszystko sie wyjaśni.

FSB 133 MHz

Mnożnik 12.5x

Napięcie rdzenia, zależy od modelu rdzenia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

nie zrobili mnie, bo do jakiegos czasu bylo normalnie, jakis czas temu przeinstalowalem sys, i cos sie zaczelo sypac, restarty kompa, zawieszal sie itp, i dzis looknalem do wlasciwosci systemu i patrze 1,25 ghz

Nie podnoś na razie fsb podaj model zasiłki.

Może padła też bateria na płycie.

podnioslem juz i we wlasciwosciach pokazuje mi tak jak kiedys 1,67 Ghz Athlon 2000.

a o co dokladniej z modelem zasilki chodzi? :wink:

chodzi o marke i moc :wink: jak mo żesz to podaj,ale według mnie to zresetował Ci się tylko bios.

nawet nie wiem gdzie to sprawdzic, jak dla mnie po prostu AMD Athlon 2000 XP+. ale faktycznie resetowalem ustawienia biosu ostatnio, majac wrazenie ze wartosci domyslne sa najoptymalniejsze…

i mam jeszcze pyt. FSB moge podniesc do 280 a mam 133. czy podnoszac ta wartosc nie wiem, do 150 wplynie mi to na wydajnosc systemu? ( bez zagrozenia dla procka )

Otwórz obudowe i przeczytaj co na zasilaczy pisze,nie zabieraj się do podkręcania procesora jak nie wiesz jaki masz zasilacz,bo jeśli będzie felerny to może spalić Ci komputer.

ojj zasilacz to nie procesor - możesz go sprawdzić odkręcając obudowę i pisze na nim jaka marka (o ile jest :stuck_out_tongue: ) i moc :wink:

powoli, jeśli masz za słabe chłodzenie to w kręcenie proca się nie baw… podaj jaki zasilacz bo możesz kompa z dymem puścić :wink:

aaa to o zasilacz sie rozchodzi. sorry nie skumalem, myslalem ze o procku rozmowa.

nie rozkrecalem, ale z faktury przepisze:

Zasilacz MODE COM FEEL ESP-300ATXSP4 300

ale potem CHYBA mi wymieniali cos, ale to chyba tylko chlodzenie do procka, jakis tam wentylatorek SPIRE FridgeRock AMD 3,0GHz

Jak chcesz kręcić, a nawet jak nie zamierzasz radzę go zmienić, pierwsze Feele mają zerowe zabezpieczenia, przy spaleniu psu całą reszta moze się skopcić.

Huntkey/Frotron/Amacrox

Jak proc na Palomino może się w ogóle nie kręcić.

radze nie kręcić proca i innych rzeczy na tym zasilaczu,zostaw tak jak jest :wink:

Złączono Posta : 28.05.2007 (Pon) 23:52

tobi nie panikuj,do zwykłej pracy ten zasilacz spokojnie wystarczy :wink:

Bez urazy ale nie ośmieszaj się pisząc że feel 1 nadaje się do normalnej pracy.

dobra, dzieki panowie. komp dziala, fsb zostawie na 133, a jak wpadne w desperacje i bede chcial zmienic kompa, to podwyzsze sobie fsb do 280 i staremu powiem ze sie komp skopcil i trza nowy kupic.

poki co dziala wsio, dziekowa

a nie ?? u mnie codegon trzymie się już 8 lat :lol: i nie twierdze że jest to dobry zasilacz,ale do takiego starego komputera jak ja mam jest wystarczający,lecz boje się zostawić załączonego kompa na noc,ponieważ ma już swoje lata. ;/

Mi na Feelu też chodził parę lat, poszła większość kondensatorów przy procu, i na takim jeszcze kręciłem, w końcu płyta zaczęła siadać nie wykrywając dysku. I przekonałem się jak wygląda zabezpieczenie przeciw zwarciowe, przy okazji poznałem zapach spalonej płyty. Na MDN robiłem zwarcia i nic, tylko restarty.

moj komp na tym zasilaczu od 3/4 lat pracuje codziennie dosc dlugo, na noc zostawiam go bardzo czesto i do tej pory nie mialem problemow :wink:

Tobi jaki to był konkretnie zestaw ??