Pol restarty komputera i uszkodzony dysk?

Witam.

Posiadam ubuntu 8.10 i obok zainstalowanego windows xp. Gdy jestem na ubuntu to komputer dostaje pol restartu czyli slychac ze w komputerze cos zwalnia i wlacza sie cos ponownie. Po tym wlasnie komputer przez kilka sekund dziala a potem jest zamrozony jedynie tylko moge ruszac mysza. Wylaczylem komputer na jakis czas bo myslalem ze cos sie w nim przegrzewa ale dalej znowu to samo pol restarty sa od razu po zaladowaniu systemu albo po kilku minutach uzywania komputera a czasem nawet podczas uruchamiania komputera. Wiec wszedlem do windowsa xp i tam obylo sie bez restartow pogralem 30minut i chcialem z restartowac komputer to ten sie zamrozil. Zrobilem reset ale teraz nie moge wejsc do zadnego systemu bo w ubuntu pisze “error 15 file not found” a w windows xp “blad odczytu dysku”. Takie zjawisko zaczelo sie robic jakis czas temu i zwykle po kilku minutach lub godzinach ustepowalo tylko bez uszkadzania. Prosze o pomoc :expressionless:

P.S nie uzywam polskich liter bo jestem teraz na live cd.

Obstawiam wadę dysku, przetestuj go jakimś programem. Polecam Ultimate boot cd i zakładka hard disc tools. Następnie dobierz odpowiedni program do swojego dysku http://www.ultimatebootcd.com. Jeśli uda Ci się załadować cudem windows to użyj programu HD Tune i powolne (dokładne) sprawdzenie dysku.

Zapomnialem dopisac ze pare miesiecy temu komputer byl zaniesiony do serwisu wlasnie z tym problemem i ta osoba powiedziala ze to wina zle ustawionych partycji i zainstalowal mi system od nowa i juz tego nie bylo. Ale windowsa xp i ubuntu zawsze tak samo dziele im partycje i nic sie nie dzialo.

Najlepiej jak byś ten dysk podłączył pod drugi komp np. u kolegi i przetestował HDTunem.

A możesz bardziej konkretnie wytłumaczyć jak to “źle ustawionych partycji” ??

  1. Nie mam mozliwosci podlaczyc mojego dysku do kolegi :stuck_out_tongue:

  2. Nie wiem ten serwisant powiedzial ze partycje byly zle ustawione i tyle.

NTFS ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Chyba dysk jest uszkodzony bo gdy probowalem zainstalowac ubuntu to narzedzie partycjonowania uruchamialo sie z 5 minut a gdy wkoncu zaczela sie instalacja to zatrzymala sie na 5% a za 10minut pojawilo sie okno ze dysk moze byc stary i trzeba go wymienic albo cooler enviroment <- nie wiem co to znaczy.