Połączenia pamięci ram

Witam. Mam pytanko. Chcę sobie dokupić pamięć ram do komputera. mAM 3,00 GB a chciałbym dokupić 1,00gb ramu. Czy da rade je połączyć? Żeby było 4,00gb ?

Cześć

W teorii tak a w praktyce wszystko zależy od tego jaką masz płytę główną a dokładniej ile ramu ona obsługuje i ile masz wolnych slotów.

Po drugie, jeżeli masz system w wersji 32 bitowej to nie wykorzystasz 4GB pamięci ram.

Czyli co mam podać?

Cześć

Podaj jaką masz płytę główną oraz czy system który posiadasz jest w wersji 32 bitowej czy 64 bitowej.

W jakim celu chcesz dołożyć dodatkową pamięć ram? Moim zdaniem dużej różnicy między 3 a 4GB raczej nie będzie.

32 bitowa wersja pamięc ram do gry Crysis 3 a nazwa płyty głownej nie moge znleźc

Cześć

Pobierz program CPU-Z i podaj model płyty głównej (zakładka Mainboard, pole Manufacture oraz Model).

Podaj również resztę parametrów twojego komputera.

Podpowiemy ci czy wymiana pamięci jest opłacalna czyt. czy twój komputer po ewentualnym dołożeniu pamięci poradzi sobie z Crysis 3.

Przy 32 bitowym systemie nie wykorzystasz 4GB pamięci ram.

System 32 bitowy nie wykorzysta w pełni 4GB pamięci ram, będzie widział ok 3.25GB więc zyskasz 250MB.

Dodane 10.02.2013 (N) 19:38

Masz słabą kartę graficzną, to ona będzie ograniczała twój komputer w Crysis 3, dodatkowa pamięć ram nic ci nie da.

RAM zawsze możesz dokupić, tylko musisz wiedzieć ile twoja płyta obsługuje. Jeżeli masz system 32 bitowy to będziesz musiał się pobawić z programem Sunrise Seven. Przejedź komputer Everest’em lub tak 2 posty wyżej, CPU-Z’em i napisz jakie masz mobo.

P.S. Ja bym kupił drugą grafikę, bo RAM’u ci wystarczy.

Cześć

Moje zdanie jest takie że lepiej mieć jedną pożądną kartę niż dwie kiepskie.

A wracając do tematu, dopóki Tarverley nie poda jakie parametry ma jego komputer, nie możemy nic konkretnego zaproponować.

Mi chodziło o to, że drugą na wymianę za tą :lol:.

Skoro Tarverley stracił zainteresowanie tym tematem to trudno.